Daniel Stroński Daniel Stroński 24.02.2015 17:44
Lionsgate inwestuje w Telltale Games, by połączyć gry z telewizją
490V

Lionsgate inwestuje w Telltale Games, by połączyć gry z telewizją

The Walking Dead: Season 1 (PS3), The Wolf Among Us (PS4), Game of Thrones: A Telltale Games Series (PS4) - to tylko kilka ze świetnych fabuł autorstwa Telltale. Wytwórnia filmowa Lionsgate chce stworzyć ze studiem coś wyjątkowego.

Telltale Games wsławiło się tym, że bierze znaną licencję i opiera na niej własną porywającą historię w odcinkach. Wytwórnia Lionsgate ogłosiła dziś znaczną inwestycję w studio, planując stworzenie eksperymentu.
 
Inwestor planuje połączyć możliwości i doświadczenie wytwórni z wyjątkowymi pomysłami na opowiadanie fabuły studia Telltale. Tak sytuację skomentował CEO wytwórni JonFeltheimer:
Ekipa z Telltale to obecnie jedni z najlepszych w kwestii przedstawiania fabuły. Ich przodowanie w fabularnych grach podzielonych na odcinki w połączeniu z naszą inwestycją i ekspertyzą pozwoli stworzyć nowe formy opowiadania historii dla szerokiego grona odbiorców nowej generacji na wielu platformach.
Kevin Bruner z Telltale Games dodał:
[...] To partnerstwo zwiększy możliwości Telltale, byśmy mogli tworzyć nie tylko oryginalne gry, ale też seriale telewizyjne na podstawie naszych gier - to pole dla najświeższych rozwiązań w branży.
Cóż z tego wyniknie? W planach jest swego rodzaju "supershow" - równoczesne wypuszczanie odcinków telewizyjnych i growych, które będą się zazębiać, działając przy tym osobno jaka własna całość.

Źródło: http://www.cnbc.com/id/102450476#.

Tagi: lionsgate Telltale Games The Walking Dead The Wolf Among Us