Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 16.02.2015 20:17
Znak handlowy The Last Guardian został porzucony. Znowu
722V

Znak handlowy The Last Guardian został porzucony. Znowu

Nie, nie znaczy to, że The Last Guardian (PS3) już definitywnie umarło. Produkcja jeszcze oddycha, a nawet rokuje na przyszłość, gdyż Sony potwierdziło w zeszłym roku, że prace wciąż trwają. Wyjaśnienie jest znacznie prostsze, w szczególności, że taka sytuacja miała już miejsce.

The Last Guardian (PS3) staje się powoli konsolowym odpowiednikiem Duke Nukem Forever. Miejmy jednak nadzieję, że ostatecznie nie okaże się tak samo przeciętnym tytułem.

Według biura ds. patentów i znaków handlowych Sony zwyczajnie nie przedłużyło na czas swoich praw do znaku handlowego.

Coś takiego miało już jednak miejsce trzy lata temu w 2012 roku. Biurokracja w Sony wydaje się po prostu opieszała z przedłużaniem, ale z drugiej strony można zastanawiać się w takim razie, czy firma w ogóle myśli o tej marce poważnie. Może to również oznaczać, że The Last Guardian zmieni całkowicie nazwę.

Prace nad The Last Guardian rozpoczęły się w 2007 roku, a sama gra zadebiutowała na E3 w 2009 roku z planowaną datą premiery na 2011. Od tamtej pory dostajemy jedynie skąpe informacje. Tytuł jednak podobno jest wciąż w produkcji. W założeniu ma przypominać ICO i Shadow of the Colossus oraz skupiać się na przyjaźni pomiędzy chłopcem i gigantyczną istotą przypominającą gryfa.

Źródło: http://tsdr.uspto.gov/#caseNumber=85700141&caseType=SERIAL_NO&searchType=statusSearch

Tagi: playstation 4 sony japan studio the last guardian