Marek Kłos Marek Kłos 16.02.2015 12:51
Legendarny deweloper i twórcy Resoguna pracują nad nową grą
430V

Legendarny deweloper i twórcy Resoguna pracują nad nową grą

Być może nie wszystkim nazwisko Eugene Jarvis mówi zbyt wiele, ale stoi za nim człowiek odpowiedzialny za takie gry jak kultowy Defender, Robotron czy Smash-Tv. Teraz, razem ze studiem Housemarque pracuje nad nową produkcją.

Tą rewelacją podzielił się Harry Krueger podczas imprezy, która odbyła się 12 lutego w Helsinkach. Temat dotyczył ogólnego stanu gier arcade oraz starej szkoły. W pogadance uczestniczył zarówno przedstawiciel Housemarque, jak i sam Eugene Jarvis, który także skomentował zapowiedź.

Kiedy zobaczyłem RESOGUN, nie mogłem uwierzyć w jaki sposób goście z Housemarque wynieśli Defendera na inny poziom. Zastanawiałem się co by się stało, gdybyśmy zaczęli współpracę. Połączyli staroszkolny arcade z szaloną technologią Voxeli i zbzikowanym podejściem helsińskich graczy...Wszystko co teraz wiem, to tyle, że to będzie wybuchowa mieszanka.

To naprawdę świetna wiadomość. Współpraca byłego i obecnych mistrzów gatunku nie może wypaść źle. Jako, że od jakiegoś czasu niezależne Housemarque ściśle współpracuje z Sony, istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że i ta gra ukaże się jedynie na platformach PlayStation.

Przypominam, że studio ogłosiło jakiś czas temu, że obecnie pracuje na grą Alienation (PS4) na PlayStatation 4.

Na poniższym wideo uchwycono moment zapowiedzi nowej produkcji.

Źródło: http://www.housemarque.com/

Tagi: defender eugene jarvis housemarque playstation 3 playstation 4 Resogun Super Stardust HD zapowiedź gry