Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.02.2015 20:30
W Bloodborne pojawią się tarcze. Będą działały inaczej, niż myślicie
1281V

W Bloodborne pojawią się tarcze. Będą działały inaczej, niż myślicie

Sony Japan Studio potwierdziło, że w Bloodborne (PS4) pojawią się tarcze. Stwierdzenie niemalże zamyka toczące się od miesięcy dysputy na temat tego, czy będziemy w nadchodzącej produkcji posiadali jakieś „solidne” możliwości defensywne. Niemalże, gdyż obrona nie do końca będzie działała tak jak myślicie.

Reprezentujący Sony Japan Studio Masaaki Yamagiwa wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

W grze będą tarcze, ale gwarantuję Wam, że jeśli będziecie na nich polegać, to zginiecie szybko. O żadnym staniu z tyłu z podniesionym blokiem nie może być mowy. Całkowicie nowy system obrony będziecie musieli wpleść w swoją strategię, a nie uczynić z niego remedium na wszystkie problemy. Chcemy, aby pojedynki były tak intensywne, że próbując stać z boku, szybko zostaniecie przytłoczeni i zmiażdżeni. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zachęcić graczy do bardziej agresywnego podejścia.

Bloodborne (PS4) w swym założeniu będzie tytułem stawiającym na szybką akcję. Znacznie szybszą niż to, co obserwowaliśmy w trzech poprzednich tytułach od From Software. Gracz raczej będzie chciał wykorzystywać broń palną, dzięki której będzie mógł ogłuszyć przeciwnika, jeśli wystrzeli we właściwym momencie.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/02/06/bloodborne-has-shields

Tagi: Bloodborne From Software playstation 4