Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2015 15:07
Jak ułatwić sobie korzystanie z PlayStation Store na PC?
1709V

Jak ułatwić sobie korzystanie z PlayStation Store na PC?

Jeśli choć raz korzystaliście z PlayStation Store na PC-cie, to na pewno wiele razy wkurzaliście się na fatalnie rozwiniętą listę zakupionych gier, w której brakuje praktycznie wszystkiego, począwszy od możliwości filtrowania i wyszukiwania gier. Na szczęście ktoś postanowił się tym zająć sam.

Redditor RePod37 napisał skrypt nazwany PSDLE, który pozwala na filtrowanie gier które kupiliśmy, które otrzymaliśmy w PS+. Filtrowanie po platformie, gatunku, typie zawartości (dema, awatary, pełne gry, itp). Do tego skrypt obsługuje listę pobierania, PS TV, działa na mobilnych przeglądarkach i umożliwia eksport listy do pliku *.csv.

Co trzeba zrobić by zadziałał? Wejść pod link https://store(...)home/gry i wkleić w pasek adresu następujący skrypt:

javascript:$.getScript("//repod.github.io/psdle/psdle.js");void(0);

Działa na Chromie, w Firefoksie musimy po wklejeniu ręcznie dopisać fragment 'javascript:'. Można też wejść tutaj i z sekcji getting started wybrać userscript, zainstalować w przeglądarce Greasemonkey dla FF lub Tampermonkey dla Chrome, później zainstalować skrypt i możemy cieszyć się z dodatkowej funkcjonalności sklepu.

Jak to działa? Po wejściu do PS Store powinniśmy zobaczyć w lewym, dolnym rogu ikonę w którą należy kliknąć.

Po tym powinno otworzyć się nam menu w rozwijanym na górze pasku:

Klikamy Start i czekamy aż przetworzy nam wszystkie zakupione gry, co może potrwać.

Po zrobieniu wszystkiego wyświetli się nam nowe menu w którym możemy już wyszukiwać gry, filtrować jak nam się podoba. Kliknięcie w tytuł przeniesie ns od razu do PS Store.

Czy skrypt jest bezpieczny? Tak, nie prosi nas absolutnie o żadne dane logowania i do PSN, więc nie musicie się o nic bać. Sam sprawdziłem i testowałem od wczoraj i wszystko wydaje się być w porządku. Ludzie na Reddicie i innych forach również potwierdzają bezpieczeństwo i działanie.

Źródło: http://www.reddit.com/r/vita/comments/2uptow/psdle_improving_everyones_favorite_online/

Tagi: pc playstation store psn