Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 29.12.2014 21:52
Ścieżka dźwiękowa w Final Fantasy Type-0 HD ulegnie gruntownym zmianom
329V

Ścieżka dźwiękowa w Final Fantasy Type-0 HD ulegnie gruntownym zmianom

W wywiadzie dla Famitsu, kompozytor Takeharu Ishimoto przyznał, że ścieżka dźwiękowa do Final Fantasy Type-0 HD (PS4) zostanie zremasterowana. Lubicie japoński wokal? To mamy dla Was złą wiadomość.

Przede wszystkim tekst utworu „Colorful Falling in Love” zostanie przetłumaczony na język angielski. Zaśpiewa go także Sawa Kouchi, aby piosenka brzmiała nieco bardziej „dojrzale” niż „dziewczęco”, jak ma to miejsce w oryginalnej wersji Final Fantasy Type-0 HD (PS4).

Pojawią się także nowe ścieżki dźwiękowe. W założeniu mają być znacznie bardziej „cięższe” i odwoływać się bezpośrednio do uczuć słuchających. Ishimito przyznał także, że z racji, iż to będzie debiut Final Fantasy Type-0 poza Japonią, jest bardzo zmotywowany, aby stworzyć, jak najlepszą ścieżkę muzyczną tylko będzie w stanie.

Niestety budżet przeznaczony na całą procedurę odnowienia nie jest duży. Większość rzeczy Ishimoto robi sam. Oryginalnie ścieżka dźwiękowa została zrobiona w operze w Sydney, ale tym razem kompozytor ma dostępne tylko zacisze własnego domu i studia.

Utwory zostaną wydane również osobno, aby każda zakochana w nich osoba, mogła nabyć je w sklepie.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=961033

Tagi: Final Fantasy Type-0 HD playstation 4 Square Enix