Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 24.12.2014 10:35
Square Enix tłumaczy się za opóźnienie premiery Final Fantasy Agito+
460V

Square Enix tłumaczy się za opóźnienie premiery Final Fantasy Agito+

Final Fantasy Agito+ (PS Vita) mające być portem ze smartfonów na PlayStation Vita zostało znowu opóźnione. Oryginalnie tytuł miał pojawić się w Japonii 15 stycznia 2015 roku, czyli za mniej niż miesiąc. Obecnie premiera została przesunięta dopiero na październik. Na łamach Famitsu tłumaczył się z tego Hajime Tabata, reżyser Final Fantasy Type-0 HD.

Hajime Tabata jest obecnie stosunkowo ważną osobą w Square Enix, a ostatnim czasem ten twórca gier na smartfony został okrzyknięty „kolejnym mesjaszem serii Final Fantasy”.

Napotkaliśmy duże problemy ze środowiskiem deweloperskim PlayStation Vita. Musimy niestety przełożyć premierę. Jako firma niewiele możemy z tym zrobić i musimy czekać na aktualizacje oraz pomoc techniczną ze strony Sony Computer Entertainment. Jak tylko będziemy coś wiedzieli na temat konkretnej daty premiery, to damy Wam znać.

Przy okazji wywiadu dla Famitsu poruszył także kwestię obecnego stanu technicznego Type-0 HD.

Zaczęliśmy już debugowanie i wchodzimy w ostatnie fazy deweloperskie. Poprawiliśmy także pracę kamer i ich prędkość. Bitwy są teraz przez to łatwiejsze.

Praca kamer została zademonstrowana na Jump Festa:

Zwiastun zachodni:

Zwiastun japoński:

 

Źródło: http://gematsu.com/2014/12/square-enix-explains-final-fantasy-agito-delay

Tagi: Final Fantasy Agito+ hajime tabata playstation vita Square Enix wideo