Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.12.2014 08:00
Lords of the Fallen zalicza dobrą sprzedaż w cyfrowej dystrybucji
835V

Lords of the Fallen zalicza dobrą sprzedaż w cyfrowej dystrybucji

Gdy spojrzymy na ceny wielu gier w cyfrowej dystrybucji - te odstraszają graczy, którzy nierzadko za pudełkową wersję danej produkcji płacą połowę tego co w cyfrze. Jednak w przypadku Lords of the Fallen (PS4), szefostwo CI Games zadowolone jest z tego, ile kopii sprzedało się w cyfrowej wersji.

Poinformował o tym CEO firmy - Marek Tymiński w rozmowie z redaktorem serwisu GameIndustry.biz. Przyznał on, że punkt zwrotny w podziale rynku jest właśnie teraz. Jako przykład podaje premierę Sniper: Ghost Warrior® 2 (PS3), które debiutując w zeszłym roku, w cyfrowej dystrybucji sprzedawało się źle.

Lords of the Fallen (PS4) od premiery w cyfrowej dystrybucji sprzedał się w 30% całego wyniki gry. Oczywiście mowa tutaj o danych z całego świata, więc niektóre regiony (jak USA) mogą to zaniżać, ale pewien trend widać.

Tymiński przyznał, że jeśli kiedyś cała branża przejdzie na dystrybucję cyfrową to będzie bardziej niż zadowolony. Czemu? W cyfrowej dystrybucji, na każdej sztuce gry, wydawca zarabia dużo więcej niż przy klasycznej dystrybucji pudełkowej. Co akurat wiadomo nie od dziś.

Mam jednak nadzieję, że pudełkowa dystrybucja będzie funkcjonować, chociażby z uwagi na kolekcjonerów.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-12-18-the-physical-digital-turning-point-is-right-now-ci-games

Tagi: CI Games lords of the fallen playstation 4