Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 12.12.2014 19:46
Advanced Warfare i Destiny najlepiej sprzedającymi się grami roku 2014
612V

Advanced Warfare i Destiny najlepiej sprzedającymi się grami roku 2014

Przynajmniej w USA Destiny (PS4) i Call of Duty: Advanced Warfare (PS4) pobiły rekordy sprzedaży – donosi Activision. Dane biorą pod uwagę rzeczywistą ilość sprzedanych egzemplarzy przez sklepy i zostały opracowane przez NDP Group, zajmujące się tworzeniem analiz rynkowych.

Numerem jeden jest Call of Duty: Advanced Warfare (PS4), zajmując zaszczytne pierwsze miejsce na każdej z dostępnych platform. Destiny (PS4) jednak nie jest daleko w tyle, okupując miejsce numer dwa. Twór Bungie jednocześnie jest najlepiej sprzedającą się nową marką na świecie. Advanced Warfare za to szósty raz z rzędu pobiło rekord sprzedaży.

Przy okazji warto wspomnieć o Skylanders: Trap Team (PS4), które jako pierwsze dotarło na metę w kategorii „gry dla dzieci”. Pochwalił się tym ostatnio Eric Hirshberg, CEO Activision Publishing.

2014 był rokiem wielu numerów jeden dla Activision. Call of Duty: Advanced Warfare jest najlepiej sprzedającą się grą roku, Skylanders jest najlepiej sprzedającym się tytułem dla dzieci, a Destiny zajęło pierwsze miejsce jako najlepiej sprzedająca się nowa marka.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak fani odebrali Advanced Warfare, Destiny i Skylanders.

Call of Duty numerem jeden za rok? Cóż, przekonamy się, ale znając życie – pewnie tak.

Źródło: http://www.vg247.com/2014/12/12/cod-advanced-warfare-and-destiny-are-the-best-selling-games-of-the-year-in-the-us/

Tagi: