Daniel Stroński Daniel Stroński 11.12.2014 10:10
Jak to w końcu będzie z multi w No Man's Sky?
716V

Jak to w końcu będzie z multi w No Man's Sky?

Dużo mówi się o olbrzymiej liczbie miejscówek w No Man's Sky (PS4) i możliwie, że nie zdołamy zwiedzić nawet ułamka z 18,446,744,073,709,551,616 odmiennych planet. Deweloper w końcu wypowiedział się na temat tego, czy zdołamy znaleźć tam znajomych.

Sean Murray z Hello Games powiedział w wywiadzie z serwisem GameInformer:

Ludzie pytają nas o warstwę wieloosobową tytułu, ale myślę, że muszą zagrać, by zrozumieć co znaczy być naprawdę daleko od kogoś w naszej grze.
 
Pytają "Dobra, ale jeśli będę wiedział, gdzie są moi znajomi? Będę mógł do nich polecieć?". Niby tak, ale ci będą musieli sobie długo poczekać. I nawet jeśli wylądujecie na tym samym miejscu, to będzie coś w stylu "Jestem na planecie wielkości Ziemi i stoję na wzniesieniu. Gdzie jesteś?"
 
Gracze będą zbierać się w takim lobby i wychodzić - coś jak w Watch_Dogs czy czymś takim. Inni gracze będą dołączali do twojego kosmosu.
 
Nie próbujemy stworzyć MMO z dziesiątkami tysięcy statków graczy na ekranie. Czasem się z kimś miniesz, czasem na kogoś wpadniesz.
Czyli wygląda na to, że nie do końca jak w Watch_Dogs, a przynajmniej nie brzmi to jak świadome dołączanie do cudzych gier. Bardziej brzmi to jak Journey.
 
Premiera No Man's Sky (PS4) została zaplanowana na przyszły rok.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/12/10/stop-thinking-of-no-man-s-sky-as-a-multiplayer-game.aspx

Tagi: Hello Games No Man's Sky playstation 4