Daniel Stroński Daniel Stroński 10.12.2014 12:53
Rock Boshers DX: Director’s Cut wynosi "next-genowe retro" na zupełnie nowy poziom
749V

Rock Boshers DX: Director’s Cut wynosi "next-genowe retro" na zupełnie nowy poziom

Macie dość 16-bitowych produkcji? Co powiedzie na 8-bitowe Rock Boshers DX: Director’s Cut (PS4)? Zbieranie ciastek z marmoladą w kopalniach na Marsie jeszcze nigdy nie było takie... no, tego jeszcze po prostu nie było.

Młodej królowej Victorii się nudzi, więc w przebraniu ucieka z królestwa, lecz przypadkowo trafia na Marsa. Czy uda jej się wyjść z tamtejszych kopalń i wrócić na Ziemię? Czy ktoś ją wrobił?
 
Grając Victorią, naszym zadaniem będzie powrót na matczyną planetę i zbieranie w międzyczasie jedzenia odpowiedniego dla podniebienia królowej - herbaty, sera i ciastek z marmoladą. Rozgrywka dzieli się tu na trzy części - twin-stick shooter z widokiem z góry, platformówka 2D oraz zestaw rozmaitych minigier. Wśród tych ostatnich znajdą się m. in. wariacje na temat Asteroids, ale także specjalna wersja poprzedniej gry studia - Aqua Kitty – Milk Mine Defender DX (PS4). Jest nawet lokalne multi dla czterech graczy, W kwestii broni, twórcy kuszą takimi spluwami, jak Wyrzutnia Węgla czy Laser Parowy. 
 
Teraz uwaga - deweloper obiecuje rozdzielczość 1080p, a sama gra jest renderowana w 4K. Next-gen is here.

Rock Boshers DX: Director’s Cut (PS4) dostępne będzie od dzisiaj na PlayStation 4 i PS Vitę w cenie ~22 zł (-10% PS+). Gra wesprze funkcję Cross-Buy oraz Cross-Save.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: galeria playstation 4 playstation vita Rock Boshers DX: Director’s Cut Tikipod wideo