Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.12.2014 21:38
Dying Light będzie działało z zestawem VR od Sony?
947V

Dying Light będzie działało z zestawem VR od Sony?

Na chwilę obecną deweloper Dying Light (PS4) ma nadzieję uruchomić swoją produkcję z Oculus Riftem. Do samej premiery zestawu jeszcze daleko, ale z tego samego powodu pojawiło się pytanie dotyczące wsparcia dla Projektu Morfeusz.

Założenie jest proste: Oculus Rifta jeszcze nie ma oficjalnie na rynku, a Dying Light (PS4) pojawi się w styczniu 2015 roku, czyli długo przed premierą gogli VR. Jak rozwiązać problem? Uruchomić po prostu wsparcie dla Oculusa, aby ten współpracował z grą po swojej własnej premierze. Mówi o tym Maciej Binkowski z Techlandu:

Na pewno będziemy wspierali Dying Light po premierze. Jak tylko ludzie od Oculusa będą gotowi, to i my będziemy. Upewnimy się, aby nasz tytuł działał z tym cacuszkiem. Obydwie rzeczy świetnie do siebie pasują.

Techland pracuje nad wsparciem dla Oculusa od jakiegoś czasu. Było to dość problematyczne, bo zestaw ciągle się zmieniał i ulegał modyfikacjom.

Wciąż mamy sporo problemów, aby zmusić Dying Light i Oculus Rift do współpracy, ale pracujemy nad tym i damy sobie radę.

Co jednak z Projektem Morfeusz od Sony? Do końca nie wiadomo, ale pewnym jest, że Techland otrzymał od Sony zestaw deweloperski. Widząc ambicje Techlandu, ciężko nie odnieść wrażenia, że chyba możemy być spokojni.

Źródło: http://www.vg247.com/2014/12/04/dying-light-may-support-oculus-rift-when-it-launches/

Tagi: Dying Light playstation 4 projekt morfeusz Techland