Daniel Stroński Daniel Stroński 03.12.2014 13:39
PS4 i PS Vita dostaną dziś darmową grę MOBA Invokers Tournament
2311V

PS4 i PS Vita dostaną dziś darmową grę MOBA Invokers Tournament

Gatunek MOBA na konsolach nie jest zbytnio popularny, chociaż jego dwuwymiarowa wariacja Awesomenauts Assemble! (PS4) okazała się bardzo porządna, a Gearbox zapowiedziało swoje Battleborn (PS4). Po cichu zakradł nam się nowy przedstawiciel gatunku - poznajcie Invokers Tournament (PS4).

Czym jest MOBA? Massive Online Battle Arena, czyli połączenie akcji i strategii, gdzie dwie drużyny starają się przebić do bazy przeciwnika i ją zniszczyć. Każdy gracz kontroluje jednego bohatera, którego rozwija w trakcie gry, zawsze od zera. Na drodze stoją potężne drużynowe wieżyczki i dopiero po ich zniszczeniu torujemy sobie drogę do serca obozu wroga. Kluczem do zwycięstwa jest współpraca i kontrola kilku dostępnych ścieżek naraz. Najpopularniejsze w gatunku są produkcje PC-towe, takie jak League of Legends czy DOTA.

W Invokers Tournament (PS4) wcielimy się w jednego z Invokerów - magów-wojowników potrafiących zamieniać się w wielkie avatary z odmiennymi zestawami umiejętności. Rozgrywka to standard gatunkowy, a zagrają przeciwko sobie po Sieci dwie drużyny, po trzech graczy każda. Tytuł wspiera funkcję Cross-Play, więc z poziomu PS Vity zagramy z kimś na PS4. Znajdą się również misje offline dla jednego gracza, by podszkolić się w mechanice gry przed wyjściem na świat.

Gra dostępna będzie od dziś na PlayStation Store w wersji na PS4 i PS Vitę. Posiadacze PS3 otrzymają produkcję nieco później, choć nie mamy konkretnej daty.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: free-to-play galeria invokers tournament moba playstation 4 playstation vita stormbasic games wideo