Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.10.2014 17:45
Yangus i Jessica pojawią się w Dragon Quest: Heroes!
398V

Yangus i Jessica pojawią się w Dragon Quest: Heroes!

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych japońskich postaci ery PlayStation 2, zawitają w zbliżającej się grze akcji osadzonej w świecie Dragon Quest. Zostało to potwierdzone przez Yujiego Horiego oraz producenta z Koei Tecmo, Kou Shibusawę.

Dobór postaci to przede wszystkim zadanie ojca serii, ale Shibusawa ten jeden raz musiał postawić na swoim. Bardzo zależało mu na tym, żeby seksowna bohaterka używająca bata pojawiła się w Dragon Quest Heroes (PS4), więc powiedział o tym Yujiemu Horiemu. Ten przystał na tą propozycję twierdząc, że dzięki temu Jessica ma okazję pojawić się w serii - w przeciwnym wypadku pozostałaby w Dragon Quest VIII na PS2.

Ważne jest również dobranie postaci tak, aby zróżnicowanie używanego uzbrojenia było jak największe. Dlatego poza charakterną kobietą pojawi się jeszcze Yangus - zbój mówiący charakterystyczną gwarą. Poza nimi wcześniej wymieniono również Alena, Kiryl i Maya Mahabala z Dragon Quest IV oraz Terry z Dragon Quest VI - co więcej wszyscy z nich będą mieć głosy.

Premiera gry zapowiedziana jest na wiosnę 2015 roku, póki co tylko w Japonii.

Źródło: http://gematsu.com/2014/10/dragon-quest-viii-jessica-albert-yangus-confirmed-dragon-quest-heroes

Tagi: dragon quest heroes playstation 3 PlayStation 4 tecmo koei yuji hori