Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.10.2014 17:52
Już niedługo będziemy mogli popędzić ku słońcu
909V

Już niedługo będziemy mogli popędzić ku słońcu

Pierwsze zapowiedzi Race the Sun (PS4) pojawiły się w marcu tego roku. Gra miała pojawić się latem, ale jednak się nie udało. Wiemy natomiast, że już niebawem bdziemy mogli skosztować tej produkcji na konsolach Sony.

Dokładniej rzecz biorąc, kickstarterowa produkcja wyląduje na PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4 już w przyszłym tygodniu.Twórcy chcieli by gra wyglądała świetnie na każdej platformie i włożyli w to dużo wysiłku - dzięki temu wersja PS3 i PS4 ma śmigać w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p. Wersja na Vitę ma ponoć niewiele odstawać.

A na czym polega ta gra? To przede wszystkim ogromne prędkości rodem z Wipeout (PS One) i walka o to by nie ulec wypadkowi. Co więcej nasz słoneczny pojazd zwalnia gdy znajduje się w ocienionych miejscach, dlatego ciągle musimy wystawiać się na światło słoneczne. Gdy słońce zajdzie, nasza zabawa się kończy. Dodatkowo, w odróżnieniu od podstawowej wersji, edycja na konsole Sony zostanie wzbogacona o nowy świat Labyrinthia, który nieco różni się od tego co Race the Sun (PS4) zwykle oferuje.Różnica polega na tym, że zamiast pędzić ku słońcu, musimy bardziej rozważnie planować nasze ruchy, by przedostać się na koniec labiryntu.

Gra pojawi się 22 października w wersji na trzy konsole Sony.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2014/10/17/race-sun-flies-onto-ps3-ps4-ps-vita-next-week-exclusive-new-content/

Tagi: flippfly kickstarter playstation 3 PlayStation 4 PlayStation Vita Race the Sun