Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 17.10.2014 11:57
Na jakiej platformie najlepiej radzą sobie gry sportowe od EA? Na PlayStation 4
1056V

Na jakiej platformie najlepiej radzą sobie gry sportowe od EA? Na PlayStation 4

Gry sportowe to niezwykle istotna gałąź rynku. Produkcje takie potrafią sprzedać nowe konsole, a także skłonić mniej zdecydowanych do wyboru jednej konkretnej maszyny (choćby dlatego, że znajomi grają właśnie na niej). Okazuje się, że i w tym segmencie branży króluje PlayStation 4. Wszystkie popularne sportówki od EA sprzedają się bowiem najlepiej na sprzęcie Sony.

PlayStation 4 sprzedaje się lepiej od Xboksa One i ma to ogromne znaczenie w kwestii wyboru platformy przez niezdecydowanych graczy. Odbija się to również na popularności samych gier.

Na PS4 lepiej sprzedają się i trzy niezwykle popularne "sportówki", czyli Madden NFL 15, NHL 15FIFA 15. O ile jeszcze w przypadku dwóch ostatnich wydaje się to całkiem naturalne, tak z Maddenem sprawa jest nieco inna. Microsoft jest bowiem związany umową z NFL i sprzęty z logiem Xbox stały się niejako oficjalnymi konsolami tej organizacji. Oznacza to tyle, że gry poruszające tematykę futbolu amerykańskiego są i będą znacznie bardziej promowane w wersjach na Xboksa. Jak widać nie przeszkodziło to jednak PlayStation 4.

Sony powoli spycha sprzęt konkurencji w cień. Czy to dobrze dla samych graczy? Czas pokaże. 

 

 

Źródło: http://www.hardcoregamer.com/2014/10/16/ps4-sells-more-copies-of-madden-nfl-15-nhl-15-and-fifa-15-than-xbox-one/112369/

Tagi: ea EA SPORTS gry sportowe playstation 4 Xbox One