Marek Kłos Marek Kłos 08.10.2014 12:27
Plusowa edycja Driveclub opóźniona
4104V

Plusowa edycja Driveclub opóźniona

Pełna wersja Driveclub (PS4) trafiła już do sklepów, a gra zbiera naprawdę przyzwoite oceny, jednak mogłyby być znacznie niższe, gdyby recenzenci uwzględnili to co się teraz dzieje z serwerami gry. Ruch, który generują gracze tak bardzo je obciążył, że "darmowa" wersja Driveclub dla użytkowników PlayStation Plus została na razie wstrzymana.

Deweloper wystosował długie wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, którego najważniejsze fragmenty Wam tutaj przytoczę.

Ze względu na rozgrywkę mocno nastawioną na grę sieciową, firma napotkała nowe wyzwania, których nie doświadczyła nigdy wcześniej. Duża aktywność graczy rozciągnęła możliwości serwerów do absolutnych granic.

Evolution przeprasza za te problemy, prosi też o zwrócenie uwagi na fakt, że gra będzie stale próbowała ustanowić połączenie, i jeśli już raz się to uda, to potem nie powinno być dalszych problemów z sesją.

Wszyscy w studio pracują obecnie nad aktualizacją, która naprawi połączenia z serwerami, jednak żeby poprawić doznania ludzi, którzy już mają grę, deweloper wstrzymuje tymczasowo edycję PlayStation Plus oraz aplikację My DRIVECLUB. Takie rozwiązanie ma rozluźnić nieco ruch. To powinno dać już grającym lepszą jakość połączeń, a firmie możliwość pracy nad rozwiązaniem problemu.

Evolution zwraca się także z najszczerszymi przeprosinami w kierunku użytkowników Plusa. Przepraszają za to, że oczekiwanie jeszcze trochę potrwa, ale oczywiście obiecują najlepsze możliwe doświadczenie, gdy tylko dostaniemy grę. Ci którzy zamówili pełną wersję drogą elektroniczną, nie muszą się obawiać. Zagrają, a jeśli nie będę mogli dostać się do sieci, to będą mieli możliwość zabawy bez połączenia z internetem, tak jak gracze z Driveclub (PS4) w wersji pudełkowej

Na koniec firma jeszcze raz przeprasza za frustracje, którą wywołuje ten incydent i zapewnia, że będzie nas regularnie informowała o postępach w rozwiązaniu problemu.

Kolejna gra sieciowa z tego typu problemami. To zaczyna być naprawdę nudne. Nie miałem takich pretensji, gdy granie po sieci na PlayStation 3 było darmowe, ale teraz gdy wymaga Plusa, takie incydenty nie mogą mieć miejsca. Rozwiązanie, które wybrał producent też jest dość kontrowersyjne. Wiele osób kupiło w tym miesiącu PS Plus, tylko po to, żeby zagrać w Driveclub (PS4).

Źródło: https://www.facebook.com

Tagi: driveclub evolution studios PlayStation 4 playstation network PlayStation Plus problemy serwery Sony