Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 22.08.2014 12:28
Czy wiedzieliście, że multiplayer w Dead Island 2 ma być mocno wzorowany na... Journey?
520V

Czy wiedzieliście, że multiplayer w Dead Island 2 ma być mocno wzorowany na... Journey?

Reżyser Dead Island 2 (PS4), Bernd Diemer wyjawił, że jego doświadczenia z grania w Journey (po naszemu Podróż (PS4)) będą miały swoje odzwierciedlenie w najnowszej produkcji Yager Development.

Dlaczego źródłem inspiracji stało się akurat Journey? Diemer twierdzi, że gra ta pokazała coś, czego do tej pory nie widział. Przez długi czas nie domyślił się nawet, że spotykani po drodze "towarzysze", to inni gracze. W momencie, w którym zarówno on, jak i jego żona zdali sobie z tego sprawę, było to dla nich coś niesamowitego. I wtedy właśnie postanowili, że czegoś podobnego pragną doświadczyć przy okazji Dead Island 2 (PS4).

Drugi Dead Island będzie więc zawierał ośmioosobowy tryb sieciowy, w którym, w każdym momencie ktoś inny będzie mógł dołączyć do zabawy nie przerywając całej sesji. W przeciwieństwie do Journey, gracze będą się jednak mogli porozumiewać głosowo. Większość wspólnej zabawy ma się opierać na kooperacji, a nie rywalizacji. Głównym założeniem jest mimo wszystko to, by ludzie odpalający grę i podłączeni w sieci mogli doświadczyć iluzji, że znajdują się na wyspie sami.

Założenie całkiem fajne, ale czy sprawdzi się w praktyce? Biorąc pod uwagę typ omawianego tytułu śmiem wątpić.
 

Źródło: http://www.trustedreviews.com/news/dead-island-2-multiplayer-strongly-influenced-by-journey

Tagi: Dead Island 2 Deep Silver playstation 4 Yager Development