Mateusz Greloch Mateusz Greloch 21.08.2014 16:51
Until Dawn może nas kosztować więcej niż gdyby wyszło na PlayStation 3
652V

Until Dawn może nas kosztować więcej niż gdyby wyszło na PlayStation 3

Ciekawe losy spotkały grę Until Dawn (PS4), która z tytułu na PlayStation 3 używającego do sterowania zestawu PlayStation Move, stała się grą na wyłączność dla PlayStation 4. Niestety w parze z polepszoną oprawę i przemodelowaniem sterowania poszła podwyżka ceny, co może nie spodobać się fanom horrorów, zainteresowanych produkcją studia Supermassive Games.

Niejako niepisaną tradycją było, że nowe gry na PlayStation 3, które do rozgrywki wymagały użycia PlayStation Move kosztowały zdecydowanie mniej niż inne debiutujące tytuły, jednak po zmianie silnika gry na ten, który wykorzystywano w Killzone: Shadow Fall (PS4) i usunięciu wsparcia dla PlayStation Move, cena gry poszła zdecydowanie w górę i zrównała się z innymi pudełkowymi produkcjami, które kosztują zdecydowanie więcej.

Kiedy gra została zapowiedziana na PlayStation 3, Amazon zamieścił ofertę zamówień przedpremierowych, gdzie cena oscylowała w granicach 40 dolarów [około 120 zł], jednak w przypadku produkcji na PlayStation 4, która przeszła gruntowny lifting, cena zamówienia przedpremierowego wzrosła do 60 dolarów [180 zł]. Nie jest to pierwszy raz, kiedy amerykański sklep podaje przybliżone ceny premier, które później znajdują pokrycie w rzeczywistości, więc należy spodziewać się, że plany Sony odnośnie wydania tańszej produkcji dla szerszego odbiorcy, stworzy z Until Dawn (PS4) dużą grę za pełną cenę pudełkową.

Źródło: http://gameidealist.com/news/until-dawn-on-playstation-4-priced-higher-than-cancelled-playstation-3-version-042/

Tagi: exclusive playstation 4 Sony Computer Entertainment Supermassive Games Until Dawn