Michał Madanowicz Michał Madanowicz 15.08.2014 08:42
PlayStation 4 nie zamierza abdykować, wciąż króluje na liście sprzedaży konsol w USA
711V

PlayStation 4 nie zamierza abdykować, wciąż króluje na liście sprzedaży konsol w USA

PlayStation 4 w dalszym ciągu nie ma sobie równych, jeśli chodzi o sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych. To już siódmy miesiąc pod rząd, w którym konsola Sony sprzedaje się lepiej od konkurencji.

W najnowszym raporcie firmy NPD czytamy, że PS4 było w lipcu najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Nie dysponujemy niestety dokładnymi liczbami, ale warto przypomnieć, że niedawno Sony poinformowało, iż ich najnowsza platforma sprzedała się do tej pory w liczbie 10 mln sztuk. Dla porównania – w tym samym czasie Xbox One znalazł 5 mln nabywców. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że PS4 dostępne jest w 100 krajach, kiedy Xboksa One kupić można tylko na terenie kilkunastu państw. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzęt Microsoftu przegrywa walkę o klienta na własnym boisku, używając terminologii sportowej.

Z raportu wynika również, że łączna sprzedaż PS3 i PS4 w poprzednim miesiącu znacznie przewyższyła wyniki Xboksa 360 i Xboksa One. Zatem panowanie Sony nie ogranicza się jedynie do nowej generacji. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż konsol na amerykańskim rynku wzrosła o 100% (przychód na poziomie 200 mln dolarów) w porównaniu z wynikiem sprzed roku, co jest następstwem pojawienia się platform nowej generacji.

A co z grami? Tutaj jesteśmy świadkami zdecydowanego zwycięstwa The Last of Us Remastered (PS4). Obok Mario Kart to jedyny tytuł ekskluzywny znajdujący się w czołówce listy najlepiej sprzedających się gier, więc japoński gigant ma powody do radości. Warto jednak nadmienić, że w porównaniu z tym samym okresem z zeszłego roku wyniki są słabsze dla całego rynku. Sprzedaż spadła o 15%, przynosząc pieniądze rzędu 178 mln dol. – gorszy rezultat wynika z małej ilości wydanych tytułów na konsole obu generacji.

Źródło: www.vg247.com

Tagi: npd playstation 3 playstation 4 sprzedaż xbox 360 xbox one