Daniel Stroński Daniel Stroński 14.08.2014 19:52
Asasyn wybiera się na żebry - mikrotransakcje w Assassin's Creed Unity
1793V

Asasyn wybiera się na żebry - mikrotransakcje w Assassin's Creed Unity

Gry serii Assassin's Creed słyną ze żmudnych czynności pobocznych, by perfekcjoniści mogli odblokować wszystkie bronie, stroje i inne pierdółki. Chcecie przyspieszyć cały proces? Za drobną opłatą gra pozwoli Wam "zaoszczędzić" nieco czasu.

P wprowadzeniu licznych "czasooszczędzaczy" w Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4), redakcja serwisu OXM spytała twórców Unity o mikrotransakcje, jakie znajdziemy w ich nadchodzącym sequelu. Widać poprzednio znaleźli się chętni, bo od pomysłu Ubisoft nie zamierza odejść:

Aplikacje na telefon, monetyzacja zawartości, cyfrowe wersje... Musimy iść z duchem czasu, ale niekoniecznie chcemy w tym celu zmieniać podstawowe założenia naszych produkcji. Wszystko zależy od tego, czy widzimy sposób na wprowadzenie takich rzeczy do rozgrywki - jeśli tak, to jesteśmy gotowi podjąć takie ryzyko. Jeśli nie - nie będzie kompromisów.

Martwi jednak wymijająca odpowiedź na pytanie, czy wszystko to, co będziemy mogli kupić, będzie można odblokować podczas normalnej rozgrywki. Producent gry Vincent Pontbriand odpowiedział jedynie "mniej więcej [tak będzie]" ("pretty much").
 
Pozostaje mieć nadzieje, że niedostępna inaczej zawartość to będą jakieś kosmetyczne zmiany, ale jeśli wierzyć zapewnieniom studia, mikrotransakcje wyleciałyby, jeśli w ostatniej odsłonie nie znalazło się zbyt wielu chętnych.
 
Sami jesteśmy sobie winni czy duży wydawca jest zwyczajnie zachłanny? A może widzicie w tym ratunek dla osób mających mniej czasu na grę? Dajcie znać w komentarzach.

Premiera Assassin's Creed Unity (PS4) 28 października tego roku.

Tagi: Assassin's Creed Unity gamescom 2014 playstation 4 Ubisoft