Michał Madanowicz Michał Madanowicz 14.08.2014 08:50
Kojima o Silent Hills: Najstraszniejsza gra, jaka kiedykolwiek powstała
1800V

Kojima o Silent Hills: Najstraszniejsza gra, jaka kiedykolwiek powstała

P.T (PS4), a raczej Silent Hills to tytuł, który moim skromnym zdaniem skradł gamescom, jeśli mowa o produkcjach dotyczących PlayStation 4. Gdy za jedną z najbardziej legendarnych marek w branży gier wideo zabierają się takie osobistości jak sam Hideo Kojima i Guillermo del Toro, jestem przekonany, że dostaniemy hit. A kiedy obaj panowie obiecują, że grając w nowe SH wręcz „zrobimy pod siebie”, wierzę im na słowo.

Podczas konferencji prasowej poświęconej Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4), Kojima powiedział kilka słów na temat Silent Hills. Przede wszystkim twórca był zaskoczony, że gracze tak szybko poradzili sobie z zagadkami przygotowanymi przez niego w tajemniczym demie. Sądził, że przejście wersji demonstracyjnej i odkrycie, że P.T to tak naprawdę Silent Hills, za którym stoi Kojima, zajmie fanom co najmniej tydzień.

Hideo określił również, jaki cel przyświęca mu w przypadku Cichych Wzgórz. Twórca kojarzony do tej pory głównie z serii MGS zamierza zrobić najstraszniejszą grę, jaka kiedykolwiek trafiła do szerokiej dystrybucji. Deweloper przyznał, że co prawda ludzie nie chcą grać w dany tytuł, jeśli jest zbyt straszny, ale nie zamierza on z tego powodu zmieniać swojej wizji. Jeśli ktoś w trakcie rozgrywki boi się do tego stopnia, iż uniemożliwia mu to dobrą zabawę, produkt Kojimy nie będzie po prostu przeznaczony dla niego.

Przypomnijmy, że Silent Hills powstaje na silniku Fox Engine. Ponadto wiemy, że w głównego bohatera wcieli się znany m.in. z serialu The Walking Dead Norman Reedus. Kiedy gra pojawi się w sprzedaży? Na tę informację trzeba jeszcze poczekać.

Źródło: www.vg247.com

Tagi: gamescom 2014 guillermo del toro hideo kojima Kojima Productions p.t playstation 4 silent hills