Michał Madanowicz Michał Madanowicz 11.08.2014 10:38
The Evil Within ocenione przez ESRB - będzie brutalnie, krwawo, wręcz odrzucająco
1048V

The Evil Within ocenione przez ESRB - będzie brutalnie, krwawo, wręcz odrzucająco

Shinji Mikami to ojciec survival horrorów, więc siłą rzeczy od The Evil Within (PS4) oczekujemy strachu w konkretnych, bliskich przedawkowania porcjach. Tytuł został właśnie oceniony przez ESRB i wszystko wskazuje na to, że granie w pampersach nie będzie w tym przypadku głupim pomysłem.

Opis organizacji wyznaczającej granice wiekowe dla produktów wydawanych w USA zawiera małe spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

To gra z gatunku survival horror, w której gracz wciela się w policyjnego detektywa prowadzącego śledztwo w szpitalu psychiatrycznym. Użytkownik bada i odkrywa sekrety tajemniczego ośrodka, używając noży, pistoletów, strzelb, a także środków wybuchowych do zabicia człekopodobnych stworów. Szaleńczym walkom towarzyszą okrzyki cierpienia i realistyczne dźwięki wystrzałów z broni palnej. Niektóre ataki kończą się przebiciem lub rozczłonkowaniem, a towarzyszy temu efekt lejącej się strumieniami krwi. Część lokacji zawiera poplamione krwią podłogi oraz mnóstwo okaleczonych ciał, z których wydobywają się wnętrzności. Także w przerywnikach filmowych można uświadczyć intensywnych scen przemocy: retrospekcja palących się żywcem dzieci, postać ścinana na gilotynie, widok mężczyzny przywiązanego do krzesła, który zostaje podpalony. W dialogach często pojawia się słowo „kur*a”.

Ostatecznie The Evil Within otrzymało ocenę M, czyli tytuł dostępny dla osób, które mają ukończone co najmniej 17 lat. – Krew, sceny gore, intensywna przemoc, przekleństwa – tak będzie wyglądał opis produktu na pudełkach z grą.

W Europie TEW zadebiutuje 17 października, premiera światowa odbędzie się tydzień wcześniej.

Źródło: www.esrb.org

Tagi: Bethesda Softworks esrb PLAYSTATION 3 playstation 4 shinji mikami tango gamerworks the evil within