Mateusz Greloch Mateusz Greloch 06.08.2014 16:00
Sony rezygnuje z PlayStation Mobile na systemy Android
1273V

Sony rezygnuje z PlayStation Mobile na systemy Android

Aplikacja PlayStation Mobile pozwalała na ogrywanie licencjonowanych marką PlayStation tytułów na telefonach i tabletach z systemem Android. Najwidoczniej Sony stwierdziło, że nie jest w stanie zapewnić gier o pożądanej przez klientów jakości i postanowiło uśmiercić projekt, zanim ten odszedłby śmiercią naturalną.

Aplikacja znana wcześniej jako PlayStation Suite, oferowała dostęp do mniejszych produkcji, które powstały w oparciu o wspierane przez Sony środowisko. Niestety w dobie silnika Unity, platforma stała się przestarzała i wielu deweloperów ją porzuciło. Teraz japońska firma doszła do tego samego wniosku i postanowiła ratować się z dawno zatopionego okrętu.

Co to oznacza dla użytkowników Androida? Tyle co nic, bowiem sama aplikacja PlayStation Mobile nie biła rekordów popularności i prawdę powiedziawszy, poziom produkcji wypuszczanych za jej pośrednictwem nie był czymś wybitnym. Jeśli jesteś deweloperem, to polecamy zainteresowanie się silnikiem Unity, bo z PlayStation Mobie już nie skorzystamy.

Źródło: http://www.jp.playstation.com/info/support/sp_20140806_psm_android.html

Tagi: Android playstation mobile Sony Computer Entertainment sony mobile