Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 31.07.2014 12:57
Sony zarobi więcej, bo produkcja PS4 jest coraz tańsza
1514V

Sony zarobi więcej, bo produkcja PS4 jest coraz tańsza

Sony zwiększyło swoje przewidywania odnośnie rocznych zysków oddziału odpowiedzialnego za gry. Za tę pozytywną informację odpowiadają niższe od zakładanych koszty produkcji konsoli PlayStation 4.

Początkowo Japończycy zakładali na ten rok zysk (a w zasadzie operating income, czyli zysk przed opodatkowaniem) rzędu 115 milionów funtów. Obecnie mówią już o 143 milionach. Nastąpił więc skok o 25%. Powód? Zmniejszone koszty produkcji PS4. Bardzo szybko udało się wrzucić w konsolę mniejszą ilość kości RAM GDDR5 o tej samym rozmiarze. Dzięki temu japońska firma płaci mniej za wyprodukowanie jednej konsoli PS4.

Sony nie zakładało przy tym, że nowa konsola będzie sobie tak świetnie radziła rynku. Z tego względu cały oddział PlayStation zarobi jeszcze więcej.

Nam wypada się tylko z tego cieszyć. Po ciężkich latach posuchy, które nastąpiły wraz z premierą PlayStation 3, Sony znów świetnie sobie radzi w wymiarze sprzętów do grania. Spadek kosztów produkcji PS4 może też odbić się na jej sklepowej cenie. Nie chcę mi się wierzyć, by jakiś duży ruch w tym zakresie został wykonany jeszcze w tym roku, ale liczę na to, że w przyszłym kupimy już tę maszynkę znacznie taniej.

Źródło: http://www.computerandvideogames.com/472861/sony-expects-better-profit-due-to-ps4-cost-reductions/

Tagi: playstation 4 Sony