Michał Madanowicz Michał Madanowicz 02.07.2014 10:24
Każda decyzja pociąga za sobą skutki na nowych fragmentach rozgrywki z H1Z1
724V

Każda decyzja pociąga za sobą skutki na nowych fragmentach rozgrywki z H1Z1

Sony Online Entertainment stara się nam udowodnić, że H1Z1 (PS4) to prawdziwy survival w świecie zombie. Utrzymanie się przy życiu wymagać będzie od nas wyjątkowej czujności i świadomości skutków każdej naszej czynności, jak chociażby ścięcia drzewa, które może przyciągnąć innych ocalałych oraz spragnione krwi żywe trupy.

W nowym wideo prezentującym fragmenty rozgrywki z H1Z1 tłumaczy to Jimmy Whisenhunt. Projektant zdradza, że niejednokrotnie w grze staniemy przed ciężkim wyborem, który prowadzić może albo do ułatwienia naszego życia w zdominowanym przez zombie świecie, lub przeciwnie, do naszej rychłej śmierci. Ścinając drzewa, zdobywać będziemy surowce potrzebne do wytworzenia przydatnych przedmiotów. Problem polega na tym, że huk walącego się na ziemię obiektu zwabi nie tylko znajdujące się w pobliżu żywe trupy, ale i innych graczy, chcących nas obrabować i zabić.

Whisehunt podkreśla też rolę craftingu w grze. Postapokaliptyczny świat pozbawiony jest przecież kompleksowego dostępu do paliwa, a przemieszczać się po wielkiej mapie H1Z1 jakoś trzeba. Aby uruchomić samochód, nieraz zmuszeni będziemy do wymiany w nim baterii i innych komponentów, dlatego też warto będzie eksplorować świat w poszukiwaniu przedmiotów i surowców do ich wytworzenia.

Wspomniane fragmenty rozgrywki obejrzeć możecie pod newsem.

H1Z1 będzie działać w modelu free-to-play. Gra na rynek trafi w 2015 roku jako konsolowy exclusive dla PlayStation 4 (tytuł ukaże się także na PC).

Źródło: www.youtube.com

Tagi:

Wideo