Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.05.2014 13:25
Kolejna gra sprzedaje się najlepiej na PS Vita
630V

Kolejna gra sprzedaje się najlepiej na PS Vita

O tym, że PlayStation Vita jest mekką gier niezależnych nie musimy chyba nikogo przekonywać. Potwierdzają to kolejne zapowiedzi, porty i przede wszystkim - wypowiedzi deweloperów. Tym razem głos zabrał Jonathan Biddle z Curve Design. Temat? Sprzedaż Stealth Inc: A Clone in the Dark (PS Vita).

Jeśli żyliście w przekonaniu, że na Vicie gry się nie sprzedają, bo konsol jest raptem kilka milionów (w porównaniu do kilkudziesięciu 3DS i konsol stacjonarnych) to popełnialiście ogromny błąd. Biddle w rozmowie z CVG przyznał, że Stealth Inc: A Clone in the Dark (PS Vita) najlepiej sprzedało się właśnie na przenośnej konsoli Sony.

Vita jest dla nas pozytywną niespodzianką. Jeśli zestawisz ją z PS3 to spodziewasz się lepszej sprzedaży swojej gry właśnie na stacjonarnej konsoli. Ale nie. To wersja na PS Vita sprzedała się lepiej.

Posiadacze tej konsoli są dużo bardziej oddani grom i chętniej je kupują. Oczywiście zawdzięczamy to także brakowi wielkich, hitowych produkcji. Ale dla posiadaczy Vita gra jest grą, niezależnie czy AAA czy indie. Są małe, więc mogą eksperymentować. Ale łączy je jedno - są interesujące.

Jak widzicie, można nienawidzić, można narzekać - ale deweloperzy będą chętnie przenosić swoje gry niezależne na PS Vita. Bo tam się sprzedają.

Źródło: http://www.computerandvideogames.com/

Tagi: Curve Studios playstation vita stealth inc.- a clone in the dark

Nie przegap