Marek Kłos Marek Kłos 24.04.2014 13:24
Następna gra Epic Games wyciśnie z nowej generacji ostatnie soki
1213V

Następna gra Epic Games wyciśnie z nowej generacji ostatnie soki

Od jakiegoś czasu o firmie, która stoi za sukcesem Gears of War i silników graficznych Unreal Engine jest dość cicho. W prawdzie powstaje Fortnite, ale nie jest to gra, na którą czekają fani. Jednak współzałożyciel firmy zdradza, że ich kolejna produkcja będzie tytułem AAA pierwszego sortu. Ma też kilka ciekawych spostrzeżeń na temat gier AAA w ogóle.

Rozmawiając z dziennikarzami magazynu Edge, Tim Sweeney wspomniał o kolejnej grze Epic Games:

Ta gra podniesie poprzeczkę graficzną nowej generacji, jak to w zwyczaju ma Epic Games

Dodatkowo padło ciekawe stwierdzenie dotyczące gier z najwyższej półki:

Istnieje dużo gier, opartych na silniku Unreal Engine 4, które nie zostały jeszcze zapowiedziane. Zobaczycie dużo gier AAA w niedalekiej przyszłości.

Rozmawiając o naturze gier jako takiej, Sweeney zasugerował, że gry AAA i doświadczenie z nich płynące może nie być takie jakie znamy obecnie, co jakby nie do końca idzie w parze z poprzednią wypowiedzią.

Branżą się zmienia. Obecnie mamy mniej więcej jedną trzecią dużych tytułów w produkcji, na przestrzeni całej branży, niż to było w przypadku poprzedniej generacji. Jednak każda z nich ma ponad trzy razy większy budżet. Myślę, że zmierzamy w kierunku przyszłości, gdzie tego typu gry będą mniejszością.

Co jednak z tajemnicza grą, o której Tim mówił na początku? Patrząc na zdjęcia, które Epic prezentował podczas tegorocznego GDC, można by wywnioskować, że chodzi o produkcję opartą na słynnych już pokazach możliwości UE4 - Samarytanin oraz Infiltrator.

To byłby chyba najlepszy kierunek dla Epica. Gdy po po raz pierwszy zobaczyłem dema technologiczne wspomniane wcześniej, od razu zakochałem się w mrocznym, cyberpunkowym klimacie. To, w połączeniu z ekstraklasą, którą prezentują panowie w Epic Games działa na wyobraźnię chyba każdego gracza. Niestety potem okazało się, że w produkcji jest Fortnite, który nijak się ma do tego na co wszyscy czekali. Teraz wraca nadzieja, że Samarytanin i Infiltrator były czymś więcej niż tylko ładnymi i klimatycznymi demówkami.

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: aaa Epic Games playstation 4 tim sweeney