Marek Kłos Marek Kłos 23.04.2014 14:26
Dragon Age: Inkwizycja bez polskiej wersji językowej na konsolach nowej generacji
1747V

Dragon Age: Inkwizycja bez polskiej wersji językowej na konsolach nowej generacji

Przed chwilą pisałem o ciekawie rozwiązanej walce ze smokami w najnowszej odsłonie serii Dragon Age. Teraz jednak wiadomości nie są już tak miłe dla graczy. Zwłaszcza posiadaczy konsol nowej generacji.

Firma Electronic Arts podała do wiadomości, że polską, standardową wersję kinową otrzymają jedynie wersje gry dostępne na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Właściciele zarówno PS4, jak i Xboksa One, będą musieli zadowolić się jedynie wersją angielską. W przypadku gry RPG, tak mocno ukierunkowanej na historię i dialogi między postaciami, to bardzo istotna kwestia. Jest ona też dość kosztowna i prawdopodobnie tym podyktowana jest decyzja firmy. Na polskim rynku jest jeszcze za mało sprzętów nowej generacji, by wydawcy opłacało się tworzenie polskiej wersji.

Dodatkowo otrzymaliśmy informacje dotyczące dostępnych w naszym kraju edycji gry. Będzie ona sprzedawana w dwóch wersjach:

  • Edycja Standardowa, która w przypadku zamówienia przedpremierowego, da nam też dostęp do DLC "Płomień Inkwizycji", w którego skład będzie wchodzić dodatkowe uzbrojenie dla postaci różnych klas.
  • Cyfrowa edycja specjalna, która zawierać ma dodatkowe przedmioty w grze, ścieżkę dźwiękową i pełen zestaw DLC "Płomień Inkwizycji", który oprócz broni, da także dostęp do specjalnej zbroi, zarówno dla naszej postaci, jak i jej wierzchowca.

EA, ta decyzja fanów w Polsce raczej nie przysporzy. Dla mnie oznacza to, że w swoją kopię zakupię w wersji na komputer osobisty. Dodatkowo dosłownie śmieszą mnie dwie wersje tego samego DLC zawierającego jakieś popierdółki. Nie dość, że wydawcy potrafią kastrować gry, by potem zarabiać na dodatkach, to teraz przyszło nam się mierzyć z pociętą na części zawartością dodatkową.

Źródło: http://www.gry-online.pl/

Tagi: bioware dragon age: inquisition ea playstation 3 playstation 4