redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 18.04.2014 16:02
Waszym zdaniem: Warto kupić PlayStation Vita?
3334V

Waszym zdaniem: Warto kupić PlayStation Vita?

Ostatnia zapowiedź zlokalizowania aż trzech gier Sony, a także przedwczesny wyciek dotyczący Tales of Hearts R dały nadzieję, że Sony definitywnie nie pogrzebało jeszcze PlayStation Vita. O ile konsola przenośna w Japonii ma się dosyć dobrze, tak w USA 10 tysięcy w miesiąc jest wynikiem tragicznym. Europa plasuje się gdzieś pośrodku, więc zasadne jest pytać - warto?

Początkowo Vita jawiła się jako sprzęt idealny w którym naprawiono wszystkie bolączki PSP. Dodano drugi analog, dorzucono dotykowy ekran i panel z tyłu konsoli, rozdzielczość wyświetlacza została solidnie podbita, a architektura została sensownie pomyślana. Minusem był brak wbudowanej pamięci i wymóg dokupienia dedykowanej karty Sony. Jednak naprzeciw temu stanęła relatywnie niska cena za wersję Wi-Fi. Startowe tytuły również pokazały, że wszystko powinno być dobrze. WipEout® 2048 (PS Vita) i Uncharted: Złota Otchłań™ (PS Vita) to jedne z najlepszych produkcji do tej pory. Późniejsza premiera Gravity Rush™ (PS Vita) pokazała, że Sony nie boi się ryzykować.

Innego zdania byli wydawcy 3rd party, którzy bardzo szybko uciekli od potencjalnego ryzyka wskakując na falę rynku mobilnego, gdzie jest szansa na wychwycenie perełki w morzu kału. Błyskawicznie słabnąca sprzedaż, brak zapowiedzi nowych gier i lokalizacji produkcji japońskich prowadziły Vitę na manowce. W Japonii pomogła obniżka ceny i nowy model w kilku wariantach kolorystycznych. Dodatkowo połączono to z premierą God Eater 2 (PS Vita) co okazało się sukcesem. A reszta świata? Właśnie nic.

Dopiero ostatnie kilka tygodni coś się ruszyło jeśli chodzi o gry. Chociaż z jednej strony pojawiają się nowe produkcje, zapowiedziano nowy model, ale bez obniżek cenowych. Karty pamięci także nie tanieją co skutecznie odrzuca od konsoli. Jednak jeśli zapytacie posiadacza PS Vita to 90% z nich odpowie Wam wprost - są oni niesamowicie zadowoleni z posiadanego sprzętu, a gry obecne już na sprzęcie i zapowiedzi na ten rok wyglądają dobrze.

Czy warto więc kupić konsolę? Tutaj niech odpowiedzą posiadacze konsoli, a także Wy - którzy jej nie mają. Czy Waszym zdaniem warto? A jeśli nie - to co jest w stanie Was przekonać?

Tagi: ps site waszym zdaniem