Mateusz Greloch Mateusz Greloch 10.04.2014 09:05
Nadciąga klon DayZ od Sony - H1Z1
1320V

Nadciąga klon DayZ od Sony - H1Z1

Wczoraj informowaliśmy o nowym projekcie Sony Online Entertainment, czyli H1Z1, który będzie post apokaliptycznym MMO z zombie w roli głównej, jednak według twórców gra będzie inna od podobnych produkcji tego typu z pecetowym DayZ na czele, o czym przekonamy się z prawie 40-minutowego materiału.

Po raz pierwszy pokazano H1Z1 podczas wideo-konferencji w programie na żywo, prowadzonym przez 1337LoungeLive. Wersja gry, którą oglądamy pochodzi ze stycznia tego roku, więc nie przedstawia pełnej jakości produktu, który od tamtego czasu mocno się zmienił. Zobaczymy to w przyszłym miesiącu, kiedy przedstawiciele Sony Online Entertainment pokażą live-stream z ich najnowszej gry.

Fabuła gry kręci się wokół wybuchu infekcji wirusa H1Z1, który zdziesiątkował populację naszej planety. Gracz wchodzi do tego świata 15 lat po tych wydarzeniach i stara się przeżyć w świecie obleganym przez zombie i resztę ocalałych, którzy nie zawsze będą przyjaźnie nastawieni. W kwestii lokacji, będziemy mieli do czynienia z alternatywną wersją Stanów Zjednoczonych, rozległymi terenami, opuszczonymi miasteczkami. Ideą przyświecającą twórcom jest stworzenie sanboxowego MMO, w którym gracze współpracują, by przeżyć. 

Najważniejszymi cechami gry będzie system free-to-play, z zaawansowanym modelem tworzenia własnych przedmiotów. dzięki czemu każda sekunda w grze będzie unikalna i wymagająca. Twórcy porównują poziom trudności do tego z Dark Souls II, gdzie jedna zła decyzja może oznaczać śmierć. Możliwe będzie obserwowanie wydarzeń z widoku pierwszej lub trzeciej osoby.

Na razie oficjalnie potwierdzono wersję na komputery osobiste, ale na pytanie odnośnie wersji na PlayStation 4 tworcy nie byli w stanie uzgodnić jednej odpowiedzi, choć jeden z nich z uśmiechem na twarzy powiedział, że pracują dla Sony, ale to wszystko co może powiedzieć, dodając, że decyzja została już podjęta.

Źródło: 1337LoungeLive

Tagi: H1Z1 playstation 4 Sony Online Entertainment stream wideo