Bartek Wiak Bartek Wiak 08.04.2014 20:01
Nowe badania dowodzą: agresję wywołuje trudność w opanowaniu gry, a nie brutalność
1044V

Nowe badania dowodzą: agresję wywołuje trudność w opanowaniu gry, a nie brutalność

"Ha! Czyli gry jednak powodują wybuchy agresji!". Coś takiego usłyszycie jeśli podzielicie się wynikami ostatnich badań z waszymi rodzicami lub po prostu sceptycznie nastawionymi do gier ludźmi. Istotne jest jednak, że obalony został mit wskazujący gry brutalne jako zło najgorszego rodzaju.

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii i Uniwersytetu w Rochester w USA.  Ochotnicy biorący udział w teście zostali przed monitorami i nakazano im grać. Część osób dostała produkcje pozbawione brutalności, a część takie które nimi ociekały. 

Uczeni odkryli, że najważniejszym elementem był stopień w jakim gracz zdołał opanować daną produkcję po 20 minutach zabawy. Gry, które były zbyt trudne lub gracz nie potrafił sobie poradzić z sterowaniem powodowały w uczestnikach wybuchy agresji.

Wygląda na to, że remedium na agresywnych graczy jest bardzo proste - przymusowe obniżenie poziomu trudności. Niech ograniczy się do klikania jednego guzika, a stanie się człowiekiem szczęśliwym.

Źródło: http://www.ox.ac.uk/

Tagi: agresja badania gry