Mateusz Greloch Mateusz Greloch 28.03.2014 11:45
Hand of Fate - nowa karcianka-fantasy zmierza na PlayStation 4 i PlayStation Vita
1208V

Hand of Fate - nowa karcianka-fantasy zmierza na PlayStation 4 i PlayStation Vita

Jak podaje studio Defiant Development, Hand of Fate (PS Vita) czerpie inspiracje z tarota i gier fantasy, gdzie za pomocą kart nie tyle budujemy talię, co tworzymy unikalną przygodę wyznaczając los bohatera. Połączenie gry planszowej, w której bohater przemierza kolejne podziemia, tarota i gier fantasy? To może być całkiem ciekawa kombinacja.

Po wejściu do podziemi, karty zmieniają się w modele 3D, a gracz przemierza trójwymiarowe lokacje w poszukiwaniu wyjścia. Celem gracza jest odpowiednie wykorzystanie talii, by przeżyć i poznać swoje przeznaczenie. Będzie to gra w stylu rogue-like, gdzie ginąć będziemy często, a tylko od naszych umiejętności uzależniona będzie wygrana.

Oprócz kart standardowych, do odkrycia pozostaną jeszcze legendarne i unikalne, które jeszcze bardziej zmodyfikują zasady gry. Gracz będzie mógł ułożyć sobie talię, ale co i kiedy pojawi się na stole zależeć będzie wyłącznie od kolejności ich wyciągania, a ta jest poza naszą kontrolą.

Niedawno wciągnąłem się w karcianki za sprawą Hearthstone, więc chętnie sprawdzę w akcji Hand of Fate (PS4). Poniżej znajdziecie skromną galerię.

Źródło: PlayStation Blog EU

Tagi: defliant development galeria Hand of Fate playstation 4 playstation vita