Bartek Wiak Bartek Wiak 25.03.2014 21:25
Twórca Oddworlda grzmi: "Akcjonariusze są dla wydawców ważniejsi niż gracze!"
730V

Twórca Oddworlda grzmi: "Akcjonariusze są dla wydawców ważniejsi niż gracze!"

Nikt nie lubi przepłacać i każdy decydując się na zakup jakiegoś towaru liczy, że będzie on zgodny z opisem i w pełni sprawny. Niestety, rzeczywistość bardzo często kopie nas w zadek i zamiast świetnie działającego ultra telefonu dostajemy kartofla, lub zamiast świetnie śmigającego Battlefield 4 (PS4) dostajemy wymagający mnóstwa łatek półprodukt.

Twórca Oddworlda - Lorne Lanning  - dał wyraz swojej złości w sposób dość niecenzuralny określając wygląd biznesu powiązanego z grami. Niejednokrotnie podkreślił, że wydawcy gier AAA forsują szybsze opublikowanie gier ze względu na akcjonariuszy, całkowicie olewając przy tym opinię twórców, którzy przywiązują się do danego projektu i starają się by był on doskonały.

Pieprzę ten biznes. Nie chcę grać z tym biznesem bo jest to biznes przegrywający. 

To fragment z ostatniego wywiadu jakiego udzielił Lanning portalowi VG247.

Wolałbym nie robić gier, niż być pieprzonym niewolnikiem firm publicznych, którzy bardziej troszczą się o swoich akcjonariuszy niż o klientów.

Jako przykład gry wepchniętej na rynek zbyt wcześnie posłużył Battlefield 4 (PS4).

Dlaczego wydano Battlefielda 4? Wiecie przecież, że cały zespół płakał. Wiecie, że zespół wiedział, że gra nie jest jeszcze gotowa.

Wiecie, że zespół spędził wiele bezsennych nocy tworząc to gówno by wyglądało i grało się dobrze gdy będzie gotowe i ograne w taki sposób jaki sobie zaplanowali. Ktoś podjął decyzję zakładającą, że akcjonariusze są ważniejsi od klientów. Często to obserwujemy. Jak można wziąć pieprzony diament i opublikować go upaćkanego w błocie?

Co wy sądzicie na ten temat? Czy duże wydawnictwa faktycznie niszczą gry?

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: battlefield 4 DICE ea lorne lanning PLAYSTATION 3 playstation 4