Bartek Wiak Bartek Wiak 25.03.2014 19:38
ARMA 3 nie trafi na konsole nowej generacji
837V

ARMA 3 nie trafi na konsole nowej generacji

Wojny pomiędzy platformami dotyczą nie tylko różnic w jakości gier multiplatformowych, ale również tytułów ekskluzywnych. Część z nich z czasem traci status "wyłączności" i wędruje na inne platformy. Niestety, ARMA 3 nie opuści komputerów.

Portal Eurogamer dotarł do lidera projektu ARMA, człowieka noszącego miano Joris-Jan van t’ Land i zapytał go ewentualne wersje konsolowe. Odpowiedź nie była zbyt zadowalająca. ARMA 3 od początku była tworzona z myślą o PC i na tej platformie pozostanie. 

Od początku tworzyliśmy z myślą o PC i portowanie na konsole nie byłoby łatwe. Trzeba by zmienić sposób kontrolowania gry i interfejs, a to jest poza naszymi możliwościami.

Warto wspomnieć, że Bohemia Interactive podjęło w przeszłości próbę przeniesienia drugiej części serii ARMA na konsole, ale prace nad wersjami na Xboxa 360 i PS3 zostały wstrzymane. 

Dość ważne jest stwierdzenie, że ARMA 3 na konsolach się nie pojawi, ale nie dotyczy to innych produkcji studia. Czyżby pojawienie się DayZ w wersji konsolowej nadal było możliwe?

Źródło: lazygamer.net

Tagi: arma 3 Bohemia Interactive PlayStation