Michał Madanowicz Michał Madanowicz 24.03.2014 15:48
Kolejne części inFamous mogą bazować na formule znanej z Assassin's Creed
934V

Kolejne części inFamous mogą bazować na formule znanej z Assassin's Creed

Nate Fox, główny projektant inFamous: Second Son (PS4), przyznał, że nieSławny może obrać kierunek podobny do serii Assassin's Creed, zmieniając co odsłonę głównego bohatera, miejsce i czas akcji.

O to, że kolejne części inFamous powstaną, możemy być raczej spokojni. To flagowy tytuł studia Sucker Punch, którego przedstawiciele nie ukrywają chęci kontynuowania prac nad serią. Biorąc pod uwagę, że Second Son (naszą recenzję możecie przeczytać tutaj) otwiera listę najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, deweloper może być raczej spokojny o przyszłość projektu.

W rozmowie z Playstation Official Magazine, Nate Fox uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił swoją wizję rozwoju serii. Jak się okazuje, projektantowi bardzo spodobał się sposób, w jaki funkcjonuje cykl Assassin's Creed.

inFamous to bardzo obszerny koncept - zwykły człowiek zostaje obdarzony super mocami i decyduje, czy chce ich użyć w słusznym czy złym celu. Tą osobą może być każdy, niezależnie od wieku, płci oraz czasów, w których żyje. To daje nam swobodę w wyborze takiej postaci. W przyszłości kolejne gry z cyklu mogą mieć różnych bohaterów. (...) Assassin's Creed czy Bioshock to bardzo dobre przykłady takiego podejścia.

Co o tym sądzicie? Czy nieSławny zmierza we właściwym kierunku?

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: inFamous: second son playstation 4 Sony Computer Entertainment Sucker Punch