Bartek Wiak Bartek Wiak 24.03.2014 14:10
Human Element wykorzysta moc CryEngine. Grę potwierdzono na PS4
778V

Human Element wykorzysta moc CryEngine. Grę potwierdzono na PS4

Crytek oficjalnie potwierdził, że studio Robotoki, na czele którego stoi znany wielu z Infinity Ward Robert Bowling wykorzysta silnik CryEngine do stworzenia nowej gry typu survival. Produkcja ma nosić nazwę Human Element i mogliśmy już o niej słyszeć od kilku dobrych miesięcy.

Robotoki przygotowuje dla nas grę typu survival, która zabierze gracza w czasy postapokaliptyczne, a dokładnie 35 lat po wybuchu apokalipsy zombie. Zadaniem ludzi będzie odbudowa świata, niemal każda akcja przez gracza wykonana ma znaleźć odzwierciedlenie w wyglądzie świata.

Ambitna narracja i rozgrywka z Human Element wymaga równie innowacyjnego zestawu funkcjonalności by wypełnić naszą wizję.

Tak napisał o CryEngine pan Bowling. Studio celuje w wydanie gry w 2015 roku. Na pierwszy ogień mają iść komputery personalne i gra w tej wersji ma się pojawić w listopadzie 2015. Trochę później dołączy do niej wersja na konsole, oraz urządzenia mobilne. 

Całość wygląda dość interesująco, a że na konsolach brak dobrych gier z serii "przeżyj to sam" to i odbiór produkcji może być całkiem przyzwoity. Czekamy na więcej informacji.

Źródło: http://cryengine.com/

Tagi: cryengine human element rober bowling robotoki