Mateusz Greloch Mateusz Greloch 22.03.2014 08:26
Minecraft przynosi o 200% większe zyski niż w zeszłym roku
804V

Minecraft przynosi o 200% większe zyski niż w zeszłym roku

Minecraft (PS3) to gra z serii "kochaj albo ignoruj", ale nie można jej zarzucić nierentowności. Dla wielu jej fenomen jest wielką zagadką, a popularność wśród młodzieży nieustannie zyskuje na sile. Jak się okazuje, Mojang AB, twórcy tej nietuzinkowej produkcji odnotowują coraz większe zyski, a końca tej eskalacji nie widać.

Dochód podwoił się od zeszłego roku i wyniósł około 325 milionów dolarów, z czego 128 milionów to czysty zysk. Co ciekawe, nie jest to związane z mikropłatnościami, bo Minecraft (PS3) takowych nie ma, więc liczymy tutaj wpływy wyłącznie za zakup gry.

W zeszłym roku, 38% dochodu uzyskano z wersji pecetowej, podczas gdy wersje na PS3 i x360 przyniosły firmie około 30% rocznego zarobku. Możecie tak jak ja, nie rozumieć fenomenu Minecrafta, ale nie można zlekceważyć faktu, że jest to jedna z najbardziej dochodowych gier w historii naszej branży.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że firma zatrudnia tylko 40 pracowników, więc jeśli przeliczyć dochód na pracownika, wychodzi około 8.13 miliona dolarów.

Źródło: The Wall Street Journal

Tagi: Minecraft Mojang PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation vita