Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.03.2014 00:53
Yu Suzuki mówi otwarcie o stworzeniu Shenmue 3
607V

Yu Suzuki mówi otwarcie o stworzeniu Shenmue 3

GDC 2014 dla fanów Shenmue było bardzo ważnym wydarzeniem. Jednym z wielu wystąpień była godzinna przemowa "ojca serii" - Yu Suzukiego, który opowiedział o tworzeniu hitowego produktu na Dreamcasta, a także odpowiedział na pytania zebranych dziennikarzy i deweloperów.

W trakcie streamu dowiedzieliśmy się o tym, że gdyby Shenmue było tworzone dzisiaj - to całość przebiegałaby sprawniej. Wtedy stworzenie dynamicznego cyklu pogody oraz zachowania postaci pobocznych wymagało gigantycznego wysiłku. Teraz nie wyobrażamy sobie gry bez tego. Pierwsze, ciekawe zdarzenie miało miejsce w trakcie sesji pytań i odpowiedzi.

Na dzień dobry zapytano wprost o Shenmue 3. Yu Suzuki odpowiedział wtedy, że jeśli miałby ku temu odpowiednią okazję, to chętnie by rozpoczął pracę nad tym projektem. Sprawę kontynuował potem dziennikarz serwisu Eurogamer już w wywiadzie jeden na jeden.

Zapytano Suzukiego o prace nad trzecią odsłoną serii i czy rozważał Kickstartera do sfinansowania produkcji. Odpowiedź? Zaskakująca dla wielu:

Tak, podjąłbym się takiego zadania. Zdradzę, że aktualnie przyglądam się tematowi Kickstartera.

Niestety, nie ujawnił ile potrzebowałby uzbierać na ten cel. Zdradził jednak, że pracuje nad czymś tajemniczym, o czym nie może na razie mówić. I chyba nawet nie muszę się pytać o to, czy przywitalibyście Shenmue III z otwartymi ramionami.

Źródło: eurogamer.net

Tagi: Sega shenmue 3 yu suzuki