Daniel Stroński Daniel Stroński 19.03.2014 20:08
Czerwony Kapturek alkoholiczką tylko w Dragon Fin Soup
1057V

Czerwony Kapturek alkoholiczką tylko w Dragon Fin Soup

Życie to nie bajka, dlatego w produkcji Grimm Bros nawet dziewczynka w czerwonym kapturku ma swoje problemy i mroczne sekrety. Połączenie roguelike z klasycznym RPG Dragon Fin Soup zostało zapowiedziane na PS4, PS3 i PS Vita.

Deweloperzy z Grimm Bros opisują swoje Dragon Fin Soup jako hybrydę eksploracji w stylu roguelike oraz światem i fabułą rodem z klasycznych RPG-ów. Gra zawierać ma dwa tryby - Story ma się skupić na przedstawianiu historii i rozwijaniu postaci, zaś Survival to bardziej klimat stałego niebezpieczeństwa z obowiązkowym permadeath. Turowy system walki będzie dynamiczny, pozwalając graczowi i przeciwnikom korzystać z własnej kolejki w tej samej chwili.

Fabuła inspirowana jest znanymi bajkami, które przedstawi w nietypowy sposób - jedną z głównych postaci jest Red Robin, czyli wariacja na temat Czerwonego Kapturka, zmagająca się z alkoholizmem i zarabiająca na kolejne trunki jako łowczyni nagród. W grze Robin straciła pamięć w strasznym wypadku i stopniowo zaczyna odkrywać swoją przeszłość, krwawą historię zdrady i morderstwa. 

Dragon Fin Soup posiadać ma cykl dnia i nocy, crafting, zbieractwo, wędkarstwo, misje fabularne, losowo generowane misje poboczne, bronie, umiejętności, magię - erpegowo-survivalowy standard. Niezależne studio środków na produkcję szuka na Kickstarterze i na chwilę obecną brakuje im niecałych 700 dolarów.

Gra ukaże się na PS4, PS3 oraz PS Vita:

Tagi: Dragon Fin Soup galeria grimm bros PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation vita wideo