Mateusz Greloch Mateusz Greloch 13.03.2014 14:21
Chiny znowu chcą ograniczenia rynku gier wideo
637V

Chiny znowu chcą ograniczenia rynku gier wideo

O Chinach było głośno na początku stycznia, kiedy to najwyższe władze państwa zgodziły się na zniesienie blokady na obrót zagranicznymi konsolami do gier wideo. Niestety po dwóch miesiącach, państwo znowu pragnie ograniczać wydawców, w trosce o " zapobieganie skażenia umysłu młodych użytkowników konsol".

W ramach tych ograniczeń, władze które niedawno zezwoliły handlowcom na sprzedaż zagranicznych konsol, a producentom na ich produkcję w Szanghaju, proponuje kolejne zapisy, tym razem uderzające w marketingowców.

Chińska Republika Ludowa zamierza zabronić wszelkiego reklamowania oprogramowania i gier, które mogą spaczyć umysł młodych, podatnych na manipulację mieszkańców ich państwa. Przekładając to na nasze - rząd obawiał się, że nieświadome zagranicznych zwyczajów dzieci poznają lepszy świat i inną kulturę, przez co może dochodzić do buntów, protestów i domagania się zmian w działaniach państwa.

Zakaz dotyczy reklam w gazetach, na autobusach, w sieci, podręcznikach lub poprzez emblematy na szkolnych mundurkach lub odzieży. Obejmuje on dzieci od podstawówki, aż do zakończenia szkoły wyższej. Ustawa jeszcze nie przeszła, ale została oddana w ręce ludu i 24 marca doczeka się debaty.

Źródło: GamerHeadlines

Tagi: ban chiny debata PLAYSTATION 3