Mateusz Greloch Mateusz Greloch 12.03.2014 09:37
Naughty Dog zdradza swoje sekrety na sukces
869V

Naughty Dog zdradza swoje sekrety na sukces

Niedawno informowaliśmy Was o serii wykładów, na których ekipa Naughty Dog dzieli się informacjami z zakresu tworzonych przez siebie gier, dzięki czemu każdy chętny może czerpać ich wiedzę i sposób spojrzenia na proces powstawania jednych z najlepszych gier na platformę Sony. Dziś mamy dla Was wykład Jasona Gregory'ego, który opowie o determinacji i sekrecie, który pozwala tworzyć tak udane produkcje.

Wykład trwa prawie godzinę, więc każdy chętny może posłuchać jak od początku do końca przebiega proces rekrutacji, dogrywania pomysłów, składania zespołu i produkcji gry. Omawiane są też sztuczki, które studio stosuje, by wykrzesać ze sprzętu jak najwięcej mocy. Wiem, że to długi wykład, ale warto zobaczyć, jak wygląda sprawa z drugiej strony. Osobiście uwielbiam takie wykłady, bo często dostrzegam rzeczy, które mogły umknąć podczas ogrywania produkcji, kiedy adrenalina i frajda przyćmiewają rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że gra prezentuje bardzo wysoki poziom oprawy.

Pod tym linkiem znajdziecie użyte w prezentacji slajdy, tłumaczące główne różnice pomiędzy programowaniem i specyfikacją konsol Sony, które kolejny raz pokazują, że PlayStation 4 aż prosi się o programowanie, bowiem jest to platforma bardzo przyjazna deweloperom. Lektura na kilkadziesiąt minut gwarantowana.

Źródło: SINFOdoIST [YouTube]

Tagi: Naughty Dog PLAYSTATION 3 playstation 4 The Last of Us Uncharted uncharted 3: drake's deception