Mateusz Greloch Mateusz Greloch 10.03.2014 09:35
Tales from the Borderlands zachowa ducha serii - mamy nowe szczegóły
397V

Tales from the Borderlands zachowa ducha serii - mamy nowe szczegóły

Kiedy Telltale Games zapowiedziało, że wspólnie z Gearbox Software pracują nad grą z uniwersum Borderlands, światek graczy nie za bardzo wiedział jak zareagować. Jedni ucieszyli się, bowiem Telltale słynie z dojrzałych i czasem trudnych moralnie gier, ale Borderlands to marka dynamiczna, w niczym nieprzypominająca poprzednie dzieła twórców.

Na szczęście na jednym z paneli dyskusyjnych spotkali się przedstawiciele obu wyżej wymienionych firm i po krótkiej prezentacji, odpowiadali na pytania publiczności.

Z prezentacji dowiedzieliśmy się m.in. tego, że postacie z poprzednich gier w uniwersum Borderlands pojawią się w grze Telltale Games, jednak nie będą one grywalne. W zamian do dyspozycji oddana zostanie dwójka bohaterów - Fiona i Rhys, których mogliśmy oglądać na zwiastunie z gali VGX.

Przebieg gry będziemy śledzić w retrospekcjach, z perspektyw obu bohaterów osobno, a akcja dziać się będzie na Pandorze - na zwiastunie widzieliśmy zejście do sklepu Marcusa z miasta w Borderlands™ 2 (PS3). Według jednego z twórców, w grze będzie strzelanie, jednak będzie się ono odbywało na zasadach Telltale Games [czyli prawdopodobnie celowniczek latający po ekranie].

Zapis panelu został nagrany przez jedną z obecnych na wydarzeniu dziewczyn, dzięki czemu każdy z nas może zobaczyć całość, którą przygotowali dla fanów Telltale Games i Gearbox Software:

Źródło: GirlHero Lori [YouTube]/Gamespot

Tagi: Gearbox Software PLAYSTATION 3 Tales from the Borderlands Telltale Games wideo