Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.03.2014 08:47
Interaktywne streamowanie nieśmiało debiutuje na PS4
1232V

Interaktywne streamowanie nieśmiało debiutuje na PS4

Podczas pierwszego pokazu PlayStation 4 ujawniono wiele opcji, które jeszcze nie pojawiły się w konsoli. Część z nich powoli zaczyna być wykorzystywana przez deweloperów, niestety - nieśmiało i bez większego pomysłu. Pionierem w "interaktywnych streamach" jest Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PS4), które jednak nie jest jeszcze dostępne na naszym rynku.

Dlatego jako pierwszy tytułem w którym widzowie będą mieli wpływ na grę będzie Dead Nation™: Apocalypse Edition (PS4), gdzie - jak poinformowano w zwiastunie - widzowie będą mogli głosować nad ilością trupów i ich zachowaniem, a także w specyficzny sposób pojawić się w grze. Jak? Tego jeszcze nie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Kolejną grą będzie Daylight (PS4), ale deweloperzy mogą chętniej podchodzić do tego typu zabawy dzięki akcji TwitchPlaysPokemon w której to na platformie Twitch połączono chat z emulatorem na którym odpalono Pokemon Red. Wpisując komendy w okienko, skrypt "przekładał" tekst na polecenie w grze, dzięki czemu każdy mógł mieć wpływ na grę. Biorąc pod uwagę, że w szczytowym momencie było około 120 tysięcy widzów, panował niesamowity chaos.

Jednak cała akcja zwróciła uwagę absolutnie każdego, a sam koniec gry po prawie 17 dniach jest szeroko komentowany jako ciekawy eksperyment społeczny.  Adam Boyes z Sony postanowił to wykorzystać i przypomniał społeczności, że podobne API jest w PS4 i opcji streamowania.

Jak chcecie by deweloperzy wykorzystali ten bajer? Osobiście widziałbym to w kolejnej odsłonie Mortal Kombat, gdzie widzowie decydowaliby w jaki sposób wykończyć wroga.

Tagi: Dead Nation: Apocalypse Edition PlayStation 4 streaming