Mateusz Greloch Mateusz Greloch 15.02.2014 08:20
PlayStation 4 i Xbox One mają szanse na sprzedaż ponad 100 milionów sztuk konsol
1061V

PlayStation 4 i Xbox One mają szanse na sprzedaż ponad 100 milionów sztuk konsol

Według najnowszego raportu biznesowego odłamu Game Industry, zarówno Sony jak i Microsoft mogą podczas trwania tej generacji sprzedać ponad 100 milionów sztuk swoich konsol. Przemawiają za tym cyferki, które po premierze nowych konsol znacznie przekroczyły najśmielsze oczekiwania analityków.

Oczekiwane zyski z branży gier wideo na rok 2014 zostały podniesione po tym, jak w 2013 roku zyski wyniosły ponad 68 miliardów dolarów. Obecne przewidywania na 2014 rok to około 77 miliardów dolarów, które do 2018 roku mogą dobić do prawie 100 miliardów dolarów.

Co najciekawsze, w poprzedniej generacji tylko Nintendo zdołało sprzedać ponad 100 milionów sztuk Wii, ale według agencji DFC, patrząc na zapotrzebowanie na mocne konsole nowej generacji, zarówno Sony ze swoim PlayStation 4 jak i Microsoft promujący Xboxa One, mogą sprzedać podobną ilość sztuk konsol do końca 2020 roku. Patrząc na popularność PlayStation 4 w Europie oraz niższą cenę, przewiduje się, że to Sony osiągnie ten wynik jako pierwsze, stając się wiodącą platformą dla graczy i deweloperów z terenów Europy i Japonii.

Odnośnie obniżek cen konsol, agencja nie nastraja pozytywnie - uwzględniła ona ewentualne zejścia z ceny, jednak patrząc na system sprzedażowy i marketingowy obu firm, analitycy wątpią, że często przyjdzie nam patrzeć na niższe ceny za obie konsole. Firmy mało zarabiają na konsolach, które jak na swoje możliwości wcale nie kosztują tak dużo.

Źródło: DFC Inteligence, Game Informer

Tagi: analiza Microsoft playstation 4 sony sprzedaż wykres xbox one