Marek Kłos Marek Kłos 12.02.2014 15:33
Rayman Legends na PlayStation 4 będzie jeszcze ładniejsze
978V

Rayman Legends na PlayStation 4 będzie jeszcze ładniejsze

Już przyszłym tygodniu posiadacze PlayStation 4 będą mogli się cieszyć z jednej z najlepszych plaftormówek jakie wyszły w zeszłym roku. Czym różnić się będzie wersja na nową konsolę Sony? Z pomocą przychodzi PlayStation.Blog, który dokładnie wypytał o to głównego projektanta gry - Emile Morel.

Jakie będą różnice pomiędzy wersją na PS4, a tymi na PS3 i PS Vita?

Jest wiele różnic i nowych funkcji. Dzięki mocy PlayStation 4 tekstury są jeszcze lepszej jakości, a grafika ostrzejsza i czystsza. Nie ma też ekranów ładowania przy wchodzeniu i wychodzeniu z poziomu, co znacząco przyspiesza nawigację i sprawia, że gra się przyjemniej.

Wprowadziliśmy też tryb kamery, który aktywujemy poprzez naciśnięcie panelu dotykowego. W tym momencie gra się zatrzymuje, a gracz ruchami placów może przybliżać i oddalać obraz oraz wybierać punkt, który chce obserwować. Po naciśnięciu przycisku Share możemy zrobić fotkę i podzielić się nią z kimkolwiek chcemy. Jest to też świetny sposób, by przyjrzeć się detalom gry, które mogą umknąć podczas eksploracji.

Panel dotykowy jest też używany do zdrapywania sławnych "Lucky Tickets". Dzięki niemu poczujemy się jakbyśmy skrobali prawdziwy kupon. Z głośniczka pada będzie wydobywał się nawet prawdziwy odgłos drapania.

W wersji na PS4 będą także dostępni nowi, grywalni bohaterowie: Assassin Ray - inspirowany postacią Edwarda Kenwaya z najnowszej odsłony Assassin's Creed, Funky Ray oraz Champion Ray

Nie wiem czy ta gra może być jeszcze ładniejsza, ale z chęcią się przekonam. Nowe Raymany to najlepsze platformówki jakie świat widział od lat. Każdemu, któremu tęskno do tego gatunku z czystym sumieniem polecam zarówno Rayman® Origins (PS3), jak i Legends.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/

Tagi: PlayStation 4 Rayman Legends Ubisoft

Nie przegap