Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.02.2014 10:18
Hiszpania to kraj oddany PlayStation
995V

Hiszpania to kraj oddany PlayStation

Gdy przed świętami Bożego Narodzenia podawaliśmy liczbę sprzedanych konsol PlayStation 4 w Hiszpanii, 134 tysiące osób kupiło konsolę Sony. Dzisiaj mamy uaktualnione informacje z hiszpańskiego rynku na którym mówiąc konsola masz na myśli przede wszystkim PlayStation.

Najnowsze dane pokazują kolejne wzrosty mimo ciągłego braku konsol w sklepach. Na ten moment sprzedano 181 tysięcy konsol, dzięki czemu na jedną konsolę Xbox One przypada aż pięć konsol PS4. Dodatkowo w drugim tygodniu grudnia sprzedało się piętnaście razy więcej PS4 niż konsol Microsoftu. Hiszpański oddział Sony przewiduje, że na dniach sprzedadzą 205 tysięcy konsol. Skąd ten wynik? Pojawi się nowa dostawa do sklepów, które będą realizować preordery na które ludzie nadal czekają.

Co ciekawe, od premiery PS3 sprzedano w Hiszpanii 2,7 miliona konsol, a samo Gran Turismo 6 (PS3) rozeszło się w pierwszym miesiącu w 100 tysiącach sztuk. Tyle można mówić o kryzysie i bezrobociu w tym kraju. Wystarczy sobie porównać to z ostatnimi wynikami z Polski by zobaczyć ile nam jeszcze brakuje chociażby do Hiszpanii.

Źródło: http://blog.es.playstation.com/

Tagi: hiszpania PLAYSTATION 3 playstation 4