redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 02.01.2014 00:12
PSX Extreme 197 od dzisiaj w sprzedaży!
1703V

PSX Extreme 197 od dzisiaj w sprzedaży!

Już od dzisiaj znajdziecie w sprzedaży najnowszy PSX Extreme. W styczniowym numerze na 108 stronach m.in. test Xboksa One. Ponadto solidna porcja recenzji oraz publicystyki. Numer do kupienia w stałej cenie 9,99 zł. 

 
Witajcie w nowym, 2014 roku – pierwszym roku panowania na rynku nowej generacji konsol. Moglibyśmy udawać do czasu oficjalnej polskiej premiery, że Xbox One nie istnieje – jednak nie tylko fakty są inne, ale i nam po prostu nie przystoi. Dlatego po ostatnim spotkaniu z PS4, tym razem bierzemy pod lupę najnowszą technologię konsolową rodem z USA. KILu ponownie przygotował dogłębny test – 12 stron konkretów z informacjami na temat budowy, funkcji, nowości i dostępnych na XOne aplikacji, ale także z oceną przydatności sprzętu w polskich realiach.
 
 
Wychowując rodzimych graczy od kilkunastu lat, dobrze wiemy, że wielu z Was ma chrapkę na sprzęt Microsoftu już teraz, choćby z importu – czy warto swe marzenia zrealizować? Na kolejnych stronach pomożemy Wam odpowiedzieć na to pytanie, m.in. recenzując startowe gry – jak Dead Rising 3, Ryse: Son of Rome czy Forza Motorsport 5 – ale także na łamach Zgrentgena konfrontując Xboksa One z PlayStation 4 i opisując pierwsze wrażenia, jakich obie maszyny dostarczyły naszym redaktorom.
 
 
 
 
Jeżeli jeszcze przed końcem roku Wasz wybór padł na PS4, warto nakarmić ją hitami tegorocznej jesieni, sugerując się naszymi werdyktami m.in. dla nowych wersji Battlefield 4, CoD: Ghosts, AC IV: Black Flag, Fify 14, NBA 2K14 czy LEGO Marvel, które znajdziecie w numerze. Czy zyskały coś więcej poza nową oprawą graficzną? Tymczasem nieliczni w naszym kraju posiadacze Wii U mogą pędzić do sklepów po Super Mario 3D World, a właściciele PS3 świętować z Gran Turismo 6, ostatnim wielkim racerem odchodzącej generacji. Jak wypada on w porównaniu z pierwszym nowej – Forzą Motorsport 5? Mamy na to odpowiedź.
 
 
 
Szukamy także kilku innych, m.in. czy The Legenda of Zelda posiada fabułę, dlaczego umarło Bizarre Creations, jak narodziło się Call of Duty, dokąd zmierza Nintendo oraz ile prawdy o korsarzach przemycają nam gry.
 
 
 
Nowe wypiera stare, to naturalna kolej rzeczy – także w naszych konsolometrach – ale nie żegnamy się jeszcze ani z X360, ani z PS3. W kolejnym numerze – jeszcze w styczniu – podsumujemy redakcyjnie rok 2013 oraz rozpoczniemy przegląd najlepszych gier siódmej generacji. Zachęcam też do głosowań na PPE (m.in. na naszą najlepszą okładkę ub.r. - głosowanie wystartuje na początku roku) – Wasze komentarze do plebiscytów jak zwykle mają szanse trafić na łamy PSX Extreme. W imieniu redakcji raz jeszcze życzę Wam pasjonującego nowego roku. Nieważne, na której konsoli gracie. Ważne, że gracie. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]
 
TEMAT NUMERU
 
Xbox One – test
 
CO NOWEGO
 
Deep Down
LEGO The Hobbit
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Middle-earth: Shadow of Mordor
Strider
Titanfall
 
RECENZJE
 
Assassin's Creed IV: Black Flag
Battlefield 4
Call of Duty: Ghosts
Dead or Alive 5 Ultimate
Dead Rising 3
Deadfall Adventures
FIFA 14
Forza Motorsport 5
Gran Turismo 6
Killzone: Shadow Fall (multiplayer)
LEGO Marvel Super Heroes
NBA 2K14
Ryse: Son of Rome
Saint Seiya: Brave Soldiers
Super Mario 3D World
Zoo Tycoon
 
NETWORK
 
AC IV: Black Flag – Freedom Cry
Contrast
Escape Plan
Flower
Killer Instinct
SoulCalibur II HD Online
Sound Shapes
Stick it to the Man!
The Walking Dead - Season Two Episode 1 – All That Remains
Tiny Brains
Trine 2: Complete Story
War Thunder
Warframe
Zen Pinball 2
 
POCKET
 
Doki-Doki Universe
Jett Rocket II: The Wrath of Taikai
Professor Layton and the Azran Legacy
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
 
HARDKOR
 
Wielki wyścig – Gran Turismo 6 vs Forza Motorsport 5
Zgrentgen – PS4 vs XOne - pierwsze starcie
Nintendo wczoraj i dziś
Poza ekranem – Czarna bandera
Przez pryzmat serii – Gran Turismo
Martwa strefa – Bizarre Creations
O co chodzi jakby... – The Legend of Zelda
To było grane – Call of Duty
Powrót do przeszłości – FM Towns Marty
Graczpospolita
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy

Tagi: psx extreme