Mateusz Greloch Mateusz Greloch 06.12.2013 12:22
Sony patentuje kontroler przypominający PS Move z touchpadem zamiast gałki.
2497V

Sony patentuje kontroler przypominający PS Move z touchpadem zamiast gałki.

Na pierwszy rzut oka projekt wygląda jak prototyp PS Move nowej generacji, który łączy funkcjonalność poprzednika z touchpadem, który możemy znaleźć w Dual Shocku 4. Sony najwidoczniej podpatrzyło parę rozwiązań od konkurencji [w tym Valve] i widzi potencjał w zastąpieniu gałek powierzchnią dotykową.

Źródłem tych rewelacji jest Urząd Patentowy  w którym Sony złożyło odpowiednie wnioski i grafiki prezentujące urządzenie w całej okazałości.

Czyżby czekała nas rewolucja w postaci ulepszonego kontrolera PS Move? Pomimo przewidywań hardkorowych graczy, kontroler Move cieszył się dużą popularnością w naszym kraju, dzięki czemu często imprezujący w domu użytkownicy PlayStation 3 mogli rozkręcić niejedną drętwą domówkę patrząc na zmagania kompanów wymachujących różdżkami. Również rodziny z dziećmi doceniły możliwości, jakie dał kontroler ruchu Sony.

Zmianie ulegnie również układ klawiszy funkcyjnych, które mają być umieszczone bardziej intuicyjnie. Całość zmian możecie podejrzeć w galerii poniżej.

Źródło: USPTO

Tagi: patent PlayStation 3 PlayStation 4 playstation move Sony Computer Entertainment