admin admin 28.08.2013 14:30
Lost Planet 3 w pigułce!
1141V

Lost Planet 3 w pigułce!

Po nastawionejna bezmyślną jatkę Lost Planet 2, trójka wraca do korzeni. Skupia się postaci, obcej rasie Akrid oraz początkach działalności organizacji NEVEC na skutej lodem planecie planecie oferując nam fabularny prequel. Otwarty świat, rozwój sprzętu i mecha postaci oraz epoka lodowcowa w pełni - zapnijcie pasy, transport na E.D.N. III wyrusza za 2 dni.
Po nastawionejna bezmyślną jatkę Lost Planet 2, trójka wraca do korzeni. Skupia się postaci, obcej rasie Akrid oraz początkach działalności organizacji NEVEC na skutej lodem planecie planecie oferując nam fabularny prequel. Otwarty świat, rozwój sprzętu i mecha postaci oraz epoka lodowcowa w pełni - zapnijcie pasy, transport na E.D.N. III wyrusza za 2 dni.

Nadchodzi Lost Planet 3. Co wiemy?


lost planet 3 cover


→ Capcom powierzyło trzecią cześć serii studiu Spark Unlimited, które na obecnej generacji odpowiedzialne jest za Legendary i Turning Point: Fall of Liberty. Nie słyszeliście o tych tytułach? Może to i lepiej. Wydane w 2008, oba archaiczne FPS-y dostały bardzo niskie oceny, co nie prognozuje dobrze dla Lost Planet 3.

→ Fabuła krążyć będzie wokół zdobywania surowców i kolonizacji planety E.D.N. III. Jest to prequel serii - organizacja NEVEC wydaje się nieskazitelnie czysta, a wraz z rozwojem fabuły będziemy odkrywać ich niecne zamiary względem zasobów.

→ Głównym bohaterem jest Jim Peyton pracujący dla NEVEC przy wydobywaniu minerałów, by utrzymać rodzinę na Ziemi. Jako kosmiczny górnik w realiach wszechobecnego lodu i śniegu, Peyton skorzysta z mecha RIG, który jest pierwowzorem dla znanych z wcześniejszych części Vital Suit (VS).→ W przeciwieństwie od VS, RIG jest nieuzbrojonym mechem wydobywczym, którego zdolności bojowe kończą się na dużej masie i wielkim wiertle. W nim przemierzać będziemy częściowo otwarty świat, a ulepszenia pomogą nam dostać się we wcześniej niedostępne tereny.

→ Powraca zbierana z przeciwników energia termalna, która tym razem nie będzie pełniła roli punktów życia, a waluty. Środków potrzebujemy na ulepszanie RIG-a i własnego ekwipunku.

→ Twórcy mówią, że otwarty świat to za wiele powiedziane, jednak będziemy mogli wracać do wcześniej odwiedzonych miejsc (będzie funkcja szybkiej podróży), a dojdziemy tam w mechu, od którego nie powinniśmy się zbytnio oddalać. Nie przestrzeganie tej zasady spowoduje zakłócenia komunikacji i minimapy.

lost-planet-3-screenshot-6


→ W kwestii walki będą to m. in. znani obcy Akrid w różnych formach, ze słabymi punktami świecącymi się na pomarańczowo. W punkty te strzelać będziemy z perspektywy trzeciej osoby ze standardowych broni (shotgun, karabin, pistolet maszynowy), jak i przewiercimy się przez ciała większych zza sterów mecha, a mniejszych adwersarzy zwyczajnie rozdepczemy.

→ Na nieuważnych, którzy dadzą się podejść Akridom, czekają sekwencje QTE połączone z nakierowywaniem celowniczka na czułe punkty kosmity. Bohater kopnie tu, wbije nóż tam i z naszą zręczną pomocą wyjdzie cało z walki twarzą w twarz (czy raczej otwór gębowy obcego).

→ W bazie pogadamy z kolonistami, weźmiemy zadania poboczne, dokonamy odpowiednich ulepszeń sprzętu. Istotne ma być dostosowanie rozwoju mecha do własnych potrzeb. Po jego zniszczeniu, kolos wyrzuca nas z siebie i zaczyna samonaprawę. Może też zamarznąć, co oszroni nam szyby (w RIGu jest widok FPP) i pozostawi bezbronnymi na parę chwil.→ Będą cztery tryby multiplayer, z czego znamy dwa. Akrid Survival to horda z kilkoma drużynami zmagającymi się naraz, by pod koniec te ekipy, które przetrwały, stoczył deathmatch i wyłonił się prawdziwy zwycięzca. Scenario Mode to co-opowe wypełnianie zadań, jak obrona punktu, pokonanie większego aliena itp.

→ W multiplayerze zdobędziemy kredyty, kupimy ulepszenia, wybierzemy zestaw broni przy odrodzeniu, wykorzystamy aktywne i pasywne umiejętności - standard gatunku.

Tagi: Capcom lost planet 3 playstation 3 Spark Unlimited w pigułce